Turin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatoriusTurin.lt  –  Kelionių ir Laisvalaikio organizatorius
Pamiršote slaptažodį?

ATRASK ŽEMAITIJĄ – Dviejų dienų kelionė

6_Ant-7-kalvų_Gedo-Girdvainio-nuotrauka-scaled

Pasirinkite iš siūlomų kelionės autobusu patyrimų sąrašo tai, kas labiausiai atitinka jūsų grupės norus ir poreikius vienos dienos kelionėje.

I DIENA

Aštuonračio muziejukas. Skaityti daugiau...

Leono Tamulevičiaus įkurtame (privačiame) Pšemislo Neveravičiaus aštuonratės  važiuoklės muziejuje vykdoma „Žemaitijos kulinarinio paveldo, amatų ir tradicijų“ edukacinė programa. Lankantis muziejuje susipažįstama su amatais bei kaimo tradicijomis. Svečiai vaišinami kastiniu ir bulvėmis su lupenomis. Kepami čirvai (margablyniai), kurie pateikiami su keturių rūšių uogienėmis.

Šimtametė muziejų istorija - Bijotų muziejuje ,,Baubliuose“. Skaityti daugiau...

Atlaikęs daugybę negandų, Baublys tebėra gyvas ir šių dienų žmonėms byloja apie Žemaitijos ąžuolų stiprybę bei šviesuolio žemaičių bajoro istoriko, rašytojo, žodynininko Dionizo Poškos (1757-1830) kilnų darbą

Užsiėmimai Varnių regioninio parko lankytojų centre. Skaityti daugiau...

Varniai ir jų apylinkės – žemaičių žemės širdis, todėl nemaža ekspozicijos dalis aprašyta žemaitiškai. Lankytojai septyniais keliais iš Varnių tarsi praeina mūsų protėvių takais. Edukacinės programos:

  • Mokomės rašyti žemaitiškai. Susipažinimas su žemaitiškos gramatikos taisyklėmis. „Atspėk, ką reiškia žodis“. Žemaitiško diktanto rašymo konkursas.
  • Maistas iš gamtos ir gamtoje. Pažintis su maistiniais ir nuodingais augalais. Arbata iš vietoje surastų augalų. Kepamos bandelės ant laužo.
  • Kelionė į Bebro namus. Pažintis su bebrų gyvenimu: kur gyvena bebrai, kuo maitinasi, kaip stato savo namus. Pasiruošimas kelionei į bebravietę – mokomės saugiai ir atsargiai elgtis gamtoje. Žygis per pelkę iki bebro namų. Bebravietėje stebime bebrus, jų gyvenamąją aplinką. Ieškome bei fiksuojame bebrų veiklos pėdsakus.
  • Kaip atsiranda pelkės. Trumpas ekspozicijos apie Varnių regioninį parką „Septyni keliai iš Varnių“ pristatymas. Sužinosit, kaip pamatyti daug metų trunkantį pelkėjimą ir pelkių atsiradimą.
  • Raganavimas. Mitologinių būtybių pristatymas pagal prof. Norberto Vėliaus surinktą tautosaką. Pasakojimas raganų istorijos, atliekami burtai ir užkalbėjimai. Ugnies ritualas, deivės Gabijos pagarbinimas. Praktinė lietuvių liaudies medicina: gydančios arbatos virimas ant laužo, burtai.

Kvepiantys kunigaikštienės Marijos pyragai. Skaityti daugiau...

Vadovė pasipuošusi XIX a. kostiumu pristato dvarininkų gyvenimo būdą, Oginskių rūmų ir giminės istoriją, ūkio ir visuomenės socialinių sluoksnių istoriją. Praktinėje dalyje kalbama apie 19 a. dvarininkų ūkį, maistą ir populiarias maisto, aprangos, interjero madas; Edukaciniame užsiėmime dalyviai susipažins su dvarų kultūra, etiketo subtilybėmis, socializacija XIX amžiuje. Edukacinio užsiėmimo pirmoji dalis – istorijos apie dvarininkų kultūrinį gyvenimą pasakojimas iš dvaro damos lūpų. Dalyviai turės galimybę palyginti šių dienų skonius ir etiketo taisykles su XIX a. dvarininkų gyvenimu

Kopsime Šatriją. Pasakojama. Skaityti daugiau...

kad nuo seno ant kalvos renkasi visos Žemaitijos raganos. Nuo kalvos matyti ir kiti didesni kalnai – Medvėgalis, Girgždūtė, Moteraitis, Sprūdė, matosi Telšių katedros bokštai.

Žemaitiško kugelio degustacija. Skaityti daugiau...

Žemaitija savita ne tik savo žmonių išsaugota tarme, gamtos grožiu, tradicijomis, bet ir kulinarija. Sotus maistas žemaičiui visada suteikdavo jėgų ir geros nuotaikos. Kviečiame savo svečius paragauti krosnyje kepto „kugelio (plokštainio) su spirgučiais ir grietine! Žemaičių jėga ir stiprybė tikrai Jus užvaldys!

Atvyksime į Platelius, Žemaitijos nacionalionį parką, kur galėsite išbandyti daugybę užsiėmimų. Skaityti daugiau...

  • Medžių pažinimas. Edukacinė išvyka į Giliuko ir Kaštoniuko taką, esantį Platelių dvaro parke. Pažintis su Žemaitijos nacionalinio parke augančiais medžiais, botaniniais gamtos paminklais. Mokysimės technologijų pagalba nustatyti medžių amžių, aukštį. Žaisime įvairius komandinius žaidimus.
  • Pažink Žemaitijos nacionalinį parką žaisdamas. Edukacinio užsiėmimo metu Platelių lankytojų centro interaktyvioje ekspozicijoje „Žemaitijos žemės slėpiniai“ susipažinsime su viena iš Lietuvos saugomų teritorijų – Žemaitijos nacionaliniu parku, jam būdinga gamta, gyvūnais. Taip pat laukia edukacinė išvyka į Platelių dvaro parką, kuriame ne tik aplankysime storiausią Lietuvos uosį – Raganos uosį, išgirsime legendą apie jį, bet ir žaisime įvairius komandinius žaidimus, kurių pagalba susipažinsime su Žemaitijos nacionaliniu parku. 
  • Blynų kepimas.Edukacinio užsiėmimo metu kepami mieliniai arba čirviniai (širdelės) blynai. Dalyviai supažindinami su tešlos gaminimo procesu, patys gali juos išsikepti. Čirviniai blynai kepami senovinėje, dabar labai retai kur naudojamoje keptuvėje. Tiek mažus, tiek didelius intriguoja kepimo procesas ir kiekvienas jį nori išbandyti pats. Blynai kepami ant senovinio tradicinio pečiaus. Kartu dalyviai yra supažindinami su senolių žemaičių stalo tradicijomis, pristatomi įvairūs senoviniai maisto gaminimo įrankiai ir įrenginiai: „mėnturis“, girnos, grūstuvė, ližė, duonkepis ir kiti.Užsiėmimo pabaigoje visi vaišinasi blynais ir skania žolelių arbata. 
  • Kitos edukacinės programos: Kvepianti bičių vaško žvakė, Blynų kepimas, Žemaičių mielinis pyragas, Pynimas iš popieriaus, Edukacinės programos “Ožgavieniu špuosa”, Vėlimas iš vilnos, Bebro trobelė, Šikšnosparniai – nakties klajūnai, Atrask Žemaitijos žemės slėpinius.

Žemaitiško kugelio degustacija. Skaityti daugiau...

Žemaitija savita ne tik savo žmonių išsaugota tarme, gamtos grožiu, tradicijomis, bet ir kulinarija. Sotus maistas žemaičiui visada suteikdavo jėgų ir geros nuotaikos. Kviečiame savo svečius paragauti krosnyje kepto „kugelio (plokštainio) su spirgučiais ir grietine! Žemaičių jėga ir stiprybė tikrai Jus užvaldys!

Siberijos apžvalgos bokštas.. Skaityti daugiau...

Dviračiu ar pėsčiomis iš Platelių galima nukeliauti iki Beržoro bažnytkaimio, pakeliui užlipant ant Cidabro kalno esančio apžvalgos bokšto. Iš bokšto matyti Platelių ir Beržoro ežerai, Siberijos pelkė – viena vertingiausių pelkių Žemaitijos nacionaliniame parke, paskelbta telmologiniu draustiniu, Beržoro kaimas, pietinė Platelių miestelio dalis, Liepijų miškas.

Nakvynė. Skaityti daugiau...

Nakvynės vietą pasirenkate iš pateiktų variantų, priklausomai nuo pasirinktos programos koncepto.  Žinoma, galite siūlyti ir savo.

II DIENA

Ekskursija ,,Žemaitijos sostinės-Telšių vartus atvėrus“. Skaityti daugiau...

Miestas garsėja ne tik savo didinga katedra, veikiančia kunigų seminarija, bet ir vienintele Lietuvoje japoniška. Legendos porina, kad Telšius įkūrė žemaičių didvyris Džiugas Telšys. Telšiai – lyg Roma, ant septynių kalvų. Vilniaus kalva – Zakso kalva – Insulos kalva – Malūnų kalva – Žalioji kalva – Kiaulės kalva – Bobės kalva.

Interaktyvus orientacinis - TURIN`ingai” (Nuo 9 metų) . Skaityti daugiau...

Interaktyvus orientacinis žaidimas  – tai unikali ir pramoginė patirtis, kurios metu dalyviai, naudodami išmaniuosius telefonus, atlieka įvairias įdomias užduotis. Žaidimas sujungia technologijas su istorinės miesto dalies tyrinėjimu, suteikdamas galimybę ne tik geriau pažintiaplinką, bet ir kūrybiškai bendrauti su aplinka.

Kaip tai veikia:

  1. Naudojant išmanųjį telefoną, gaunate užduotis, kurios apima filmavimą, įgarsinimą, fotografavimą ar klausimų atsakymus.
  2. Parinkta miesto dalis – tai jūsų žaidimo erdvė, kurioje tyrinėjate istorines vietas, pastatus ir skulptūras, ieškote atsakymų ar vykdote kūrybines užduotis.
  3. Komandinis darbas – orientacinis gali būti žaidžiamas su draugais ar kolegomis, skatindamas bendravimą ir iššūkių sprendimą kartu.
  4. Kūrybiniai iššūkiai – kartais teks nufilmuoti trumpą video, įrašyti garsinį pranešimą arba pagauti tinkamą momentą fotografijoje.

Ši paslauga puikiai tinka tiek pramogai, tiek edukaciniams ar komandos formavimo renginiams, nes suteikia galimybę įdomiai praleisti laiką.

Biržuvėnų dvaras. Skaityti daugiau...

vertingas XVIII–XIX a. stambios medinės dvaro sodybos pavyzdys, atspindintis natūralią tokių sodybų raidą feodalizmo laikotarpyje. Ji pilnai išlaikė visas būdingas šioms sodyboms dalis (reprezentacinę, ūkinę, gamybinę, ir gyvenamąją zonas) su palyginti gerai išsilaikiusiu tradiciniu jų užstatymu. Pastatų architektūra atspindi dvaro sodybos daugiau kaip 200 metų laikotarpio vystymosi raidą, apimančią baroko, klasicizmo ir istorizmo epochas. Vertingiausi iš pastatų – XVIII a. dvaro reprezentacinėje dalyje esantys pastatai. Edukacinė programa: „Kaulinio diedo lobiai“. Kaulinis diedas-tai mitologinė dvaro būtybė, kuri gyvena dvare ir saugo dvaro paslaptis.Atvykę leisitės į paslaptingą mitologinę kelionę senaisiais dvaro takais

Edukacinė Programa: „Raganų burtai“. Skaityti daugiau...

Priesaikos, pagoniškos tradicijos ir laužai, Raganų kiunkė, verdama šiupininė kalno papėdėje ir kitos vaišės

Kelmės dvaras. Edukacinė programa „Teatralizuotas pasakojimas apie dvarą ir jo papročius“. Skaityti daugiau...

 XVIII a. muzika, prabangiai apstatyta  dvaro rūmų salė  nukelia atvykusiuosius  į baroko spindesio, manieringų papročių laikotarpį. Dvaro svečius pasitinka  „ponia“ ir „ponas“, kurie pasiūlo  nusikelti visiems  trys  šimtus metų  atgal į baroko laikotarpio dvarą ir  susipažinti  kokia  buvo  XVIII a. dvariškių apranga,  jos aksesuarai, papročiai bei  etiketas. Dalyviai kviečiami  pažaisti  dvariškių tarpe populiarius  stalo žaidimus,  tapti  surengtų „gyvųjų paveikslų“ herojais.Pats dvaro savininkas Julius Gruževskis  „virtualaus paveikslo“ pagalba  papasakoja  apie  lemtingą atsitiktinumą, nulėmusį    tai, kad   Kelmės dvaro vardas įėjo  į Lietuvos istoriją

Tytuvėnus. Edukacija: Piligrimų gira. Skaityti daugiau...

Iki šių dienų išlikęs Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblis – vienas įdomiausių ir didžiausių 17–18 a. Lietuvos sakralinės architektūros pavyzdžių. Jo architektūroje ryški daugiasluoksnė gotikos, renesanso ir baroko stilių dermė. Ansamblį sudaro vienas šalia kito išsidėstę bažnyčia, šventorius su Kristaus laiptų koplyčia, dviaukščio vienuolyno mūras ir šiam ansambliui priklausantys ūkinės paskirties pastatai. Apžiūrėję įspūdingus statinius ir pasivaikščioję po ramybe dvelkiančius vienuolyno kiemus. Edukacija: Piligrimų gira. Paragaukime XVI a. receptūros giros, fermentacijos būdu iš juodos duonos, vaisių, uogų, kmynų ir kitų maisto produktų. Lietuviai gamindavo ir vartodavo daug giros rūšių.5 skirtingų rūšių naminė gira, kuri išsiskiria skoniu, istorija ir edukacinės programos pravedimu. Jūsų laukia skani gira, užduotys, linksmi ir profesionalūs edukatoriai „Piligrimai“.

Šiluva. Skaityti daugiau...

Tai mažas miestelis, jau XVII a visame pasaulyje išgarsėjęs Švč. Mergelės Marijos apsireiškimu. Artimo kaimo piemenėliai, ganydami bandą bažnytinėse žemėse, pamatė ant vieno didelio akmens mergelę, laikančią ant rankų vaikelį ir graudžiai verkiančią. Garsas apie Marijos pasirodymą greitai pasklido. Švč. Mergelės Marijos apsireiškimas Šiluvoje laikomas vienu pirmųjų Marijos pasirodymu Europoje ir bene vienintelis, kai Dievo Motina kreipėsi į kitos konfesijos žmogų. Apžiūrėsite Šiluvos bažnyčią, užeisite į garsiąją Šiluvos koplyčią

Patyrimų sąrašas nuolat plečiasi, o svetainėje gali trūkti naujausios informacijos, tačiau el. paštu gausite jau atnaujintas programas.

Kaina
Nuo 95 €/asm.
Minimali kaina, kuomet pasirinktos minimalios išlaidos.


  • Pateikite išvykimo vietovę/miestą;
  • Preliminarų dalyvių skaičių, datą.
  • Pasirinkite iš sąrašo jūsų grupei tinkamus patyrimus.

Suteiksime rekomendacijas ir atsiųsime pritaikytą programą kelionei autobusu su kainos pasiūlymu. Viskuo pasirūpinsime. Jums beliks laukti kelionės dienos.

AUTOBUSAS

Autobusai:

20 vt. tame tarpe ir gidas;     23 vt. tame tarpe ir gidas;

 32 vt. – 36 vt; 

50 vt;      53 vt.       72 vt;

Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra, garso aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone, turite segėti saugs diržus. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse (virš 29 vt.) galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi!

BAGAŽAS

Kelių dienų kelionėse, pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 30 kg. Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

APGYVENDINIMAS

Jeigu kelionė su nakvyne Jūs galite rinktis viešbutį, nakvynės vietą pagal pateiktus pasiūlymus.

APIE TURIN.LT PROGRAMAS

Nuo skoningų degustacijų iki nuotykių pilnų naktinių žygių, arba nuo aktyvių pramogų gamtoje iki pasivaikščiojimo ramiai miesto gatvėmis – mes galvojame apie įvairių pomėgių ir poreikių įvairumą.

Paruošėme jums įvairiausius būdus leisti laisvalaikį ne tik aktyviai, bet ir įdomiai. Siūlome atrasti vietoves turiningai, saugiai ir išmintingai! Mūsų kelionių programų pasirinkimas pėsčiomis, automobiliu ar dviračiu leis jums pažinti įvairių vietovių istoriją ir kultūrą iš visiškai naujų perspektyvų.

Kelionės išvykimo vietą ir datą renkatės Jūs.

Ši kelionės programa skirta susibūrusioms grupėms: Draugams, Įmonėms, Moksleiviams, Kompanijoms.

Jeigu neturite grupės

Rinkitės maršrutą su GIDEO Audiogidu