fbpx
Turin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatoriusTurin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatorius
Pamiršote slaptažodį?

BALTARUSIJA – DVI DIENOS. LIETUVIŲ DIDIKŲ PILYS BALTARUSIJOJE

KELIONĖS TIKSLAS: Baltarusija

I DIENA

Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos kelionė per Dzūkija, pakeliui kelio informacija. Važiuojame pro Raigardo pasienio postą. Sutvarkome pasienio formalumus ir keliaujame toliau.

Vykstame į vieną seniausių Baltarusijos miestų – Gardiną, buvusį Vytauto Didžiojo miestą.

Ekskursiją po šį didingą miestą: Senoji pilis – didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytauto ir Lenkijos karaliaus bei Lietuvos kunigaikščio Stefano Batoro buvusi rezidencija. Šalia įsikūrusi ir Naujoji pilis – karaliaus Augusto III rezidencija. Ši pilis vadinama Naująja pilimi, arba Karališkąja pilimi. 1726 m. pastatytame atskirame pastate posėdžiaudavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Ponų Taryba, rinkdavosi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos seimai, veikė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Iždo komisija, Lietuvos Vyriausiasis Tribunolas. 1793 m. Karališkojoje pilyje posėdžiavęs Abiejų Tautų Respublikos Nebylusis Seimas patvirtino Abiejų Tautų Respublikos II padalijimą. Ekskursijos metu pamatysime ir Gaisrinės bokštą, kur kiekviena dieną 12:00 val. trimituoja trimitininkas, bei seniausią akmeninę sinagogą Europoje, pastatyta italų architekto Santi Guči. Aplankomas LDK kancleriui Joachimui Liutaurui Chreptavičiui priklausiusiuose rūmuose dabar įsikūręs Religijos istorijos muziejus. Gardine labai daug bažnyčių, tarp jų – katalikų, liuteronų, reformatų, stačiatikių ir žydų: Šv.Kryžiaus bažnyčia ir Bernardinų vienuolynas, Batorievka – karaliaus Stefano Batoro rezidencija, Šv.Ksaverijaus Katedra,kur buvo susitikęs Petras I ir Lenkų karalius Augustas II, ir kur yra seniausias rytų Europoje laikrodis. Šv. Boriso ir Glebo, arba Koložos, cerkvė – XIIa. unikalus bizantinės architektūros pastatas ant Nemuno upės kranto. Ekskursija tęsiama , susipažįstant su LDK didiko Antano Tyzenchauzo rūmais, jo įkurtu teatru, užsienio amatininkams pastatytais pastatais.

Ekskursija su vietiniu gidu po žeminių teritoriją, supažindinančia su karų istorija Gardino žemėje. Apžiūrite eksponuojamą karinę techniką, amuniciją, valstiečio trobelėje prie šiltos krosnies degustuojate vietinį gėrimą su užkandėle.??

Sinkovičių Šv. Mykolo Arkangelo cerkvė .Sinkovičių Šv. Mykolo Arkangelo cerkvė (XVI a. pr.) – unikalus stačiatikių sakralinės architektūros paminklas, vienas vertingiausių sakralinės gotikos paminklų LDK (greta Murovankos cerkvės). Šis paminklas priskirtinas unikaliam tik LDK būdingam reiškiniui – gotikinių cerkvių statybai. Tiksli cerkvės statybos data nėra žinoma, tarp architektūros specialistų iki šiol vyksta diskusija šiuo klausimu. Visgi linkstama prie XVI a. pr. datos. Sakralinis pastatas pastatyta kaip cerkvė, nuo XVII a. pr. priklausė unitams, po 1839 m. grąžinta stačiatikiams, tarpukariu šiose apylinkėse veikė jėzuitų prižiūrima neounitų parapija, kuriai priklausė ir cerkvė. Cerkvė dalinai perstatyta 1880 – 1881 m. 1760 m. cerkvės inventoriuje randama įdomi užuomina, kad cerkvės statybai pinigų yra skyrusi ir karalienė Bona (karaliene buvo 1518—1556 m.).

Žirovicai. Toje vietoje, kur dabar Žirovicai, buvo gūdi giria, priklausiusi lietuvių didikui Aleksandrui Saltanui. Apie 1500 metus piemenys, ganydami gyvulius, prie šito miško pastebėjo nepaprastą šviesą, besiskverbiančią pro neįžengiamo miško tankmę. Priėję prie tos vietos, iš kur sklido šviesa, jie rado ant laukinės kriaušės Dievo Motinos paveikslą. Jį nuėmė ir nunešė Saltanui. Tas neatkreipė į paveikslą deramo dėmesio, paslėpė jį skrynioje. Tik kai pas jį buvo svečių, nutarė paveikslą parodyti. Bet skrynią atidarius paveikslo joje nebuvo.Žirovicų stačiatikių vienuolynas Baltarusijoje. XVII a. pab. buvo pats turtingiausias Lietuvoje ir Baltarusijoje.

Slanimas – urbanistikos, architektūros paminklas. Slanimas šaltiniuose minimas nuo XIII a. (1252 m.), nuo Mindaugo laikų galutinai atiteko Lietuvai. Slanimo seniūnai buvo svarbiausių LDK magnatų giminių atstovai – Chreptavičiai, Oginskiai, Sapiegos, Valavičiai. 1532 m. Slanimui suteikta Magdeburgo teisė, 1591 m. dar kartą patvirtinta – tada suteiktas ir herbas (mėlyname skyde auksinis liūtas, laikantis sidabrinį Sapiegų herbą – Lapiną). Nuo XIII a. Slanime buvo pilis. XVI a. pradžioje Slanimo seniūnas ir dalies miestelio savininkas Leonas Sapiega atnaujino medines Aukštutinę ir Žemutinę pilis, sustiprino miesto gynybinę sistemą Miestas labiausiai suklestėjo XVIII a. II pusėje, kuomet Slanime šeimininkavo Mykolas Oginskis, čia pasistatydinęs savo rezidenciją, teatrą ir baleto mokyklą, įsteigęs spaustuvę, manufaktūras (visa tai neišlikę). XVIII a. Oginskio veiklos dėka Slanimas tapo svarbiu ekonominiu, ūkiniu ir kultūriniu centru.

Nakvynė 

II DIENA

Pusryčiai. 

Stiklo fabrikas “Nemunas” yra bendrovė, turinti amžiaus tradicijų stiklo lydymui. 1883 ant upės kranto Nemuno Williamas Julijus Stolle Krajewski organizavo stiklo gamybą.
Produktai turi ypatingą stilių. Grožio ir elegancijos darna, derinant Modernus dizainas ir klasika formas padaryti produktus populiarus, atpažįstamas ir stilingas. Energetiniai resursai ir darbo jėga Baltarusijoje pigesni negu daugelyje kitų Europos šalių, o fabrikas „NEMAN” savo produkciją gamina naudodamas rankų darbą. Fabrike dirba 2000 darbuotojų, kurie savo sunkiu, pigiu darbu, sukuria šedevrus iš krištolo. Daugumos miestelio gyventojų gyvenimas yra artimai susijęs su šia įmone, vienintele išlikusia ir tęsiančia savo veiklą bei gaminančia kokybiškus ir gražius rankų darbo krištolo gaminius. Mes turėjome išskirtinę progą pamatyti, kaip gimsta krištolo grožis, kokio sunkaus darbo karštyje reikalauja mūsų pamėgti stiklo gaminiai.Gamyklos „NEMAN” krištolas yra vienas geriausių Europoje. Pirmiausia taip yra dėl jo cheminės sudėties. Juk krištolas nuo įprastinio stiklo skiriasi tuo, kad jame yra didelis kiekis metalų oksidų, suteikiančių jam nepakartojamą skambesį ir skaidrumą…

Alaus turas „Lidskae pivo“.  N-21 Šių dienų lietuviškas akcentas – Lydos alaus darykla, kuriai vadovauja lietuvis, kasdien važinėjantis į darbą iš Lietuvos. “Lidsko alaus” istorija prasidėjo ne taip seniai. 1876 ​​m. Turtingas prekybininkas iš nedidelio Baltarusijos miesto Lidos pastatė savo alaus daryklą. Viskas vyko gerai, ir netrukus populiarus vietinis gėrimas buvo prie stalo šalia imperatoriaus Sankt Peterburge.Skanus alaus šlovė sklido toli už jo ribų šalies ribas. Alaus daryklos produktai gavo ne tik prizus tarptautinėse parodose, bet ir bendrą Europos ekspertų pripažinimą. Alaus darykloje dabar gaminama daugiau kaip 50 rūšių alaus ir 30 rūšių nealkoholinių gėrimų. . Jus pasitiks senosios alaus daryklos pasakojimai alaus namuose. Pivnaya gatvėje surasite 140 metų amžiaus pastatą, kur ši istorija ir prasidėjo.

Lyda. Miestas, įkurtas XIIa. pab. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino įsakymu. 1323–1328 m. iš akmens riedulių ir plytų mūro pastatydinta mūrinė pilis, kuri ne vieną šimtmetį gynė kraštą nuo kryžiuočių, mongolų-totorių ir kitų užpuolikų. Tik Abiejų Tautų padalijimas 1795 m. nutraukė šio legendinio miesto gyvavimą. Šiuo metu turistus traukia atrestauruota pilis, kuri puikiai perteikia viduramžių dvasią. Čia nuolat vyksta teatralizuoti viduramžių renginiai ir užsakomosios ekskursijos (pvz. „Jogailos ir Sofijos vestuvių“ inscenizacija). Iš kitų objektų galima paminėti Pranciškaus Skorinos paminklą, Dievo gailestingumo bažnyčią …

Lydos pilies prieigose veikia autentiška smuklė „Liūto namai“. Turėsite galimybę pavalgyti ar atsigerti puodelį kavos.

Teatralizuota etnografinė programa pas „laisvą malūninką“-  su alaus degustacija ir pietumis.

ŠIOJE KELIONĖJE / EKSKURSIJOJE GIDAUS

turin-logo-trans

Vis daugėja naujų pramogų, atnaujintų dvarų ir naujų paruoštų turistams vietovių, tad visos informacijos nespėjame atnaujinti internetinėje svetainėje. Rašykite užklausoje ir mes pateiksime visus naujinius  🙂

SKIRTA: SUAUGUSIEMS, MOKSLEIVIAMS SU LYDINČIAIS ASMENIMISKelionė / Ekskursija / Renginys

Eur/asm.NUO 78 EUR/ASM

 • Susitikimo / išvykimo vietą: RENKATĖS JŪS
 • Laikas: RENKATĖS JŪS
 • Trukmė: PRIKLAUSYS NUO JŪSŲ PASIRINKIMŲ

UŽSAKYTI / PAKLAUSTI >>

Kelionės išvykimo vietą ir  datą renkatės Jūs.

Ši kelionė skirta susibūrusioms grupėms. Kompanijoms / Moksleiviams

MINIMALI KAINA ASMENIUISU minimaliu mokamų objektų skaičiumi ir maksimaliu asm. sk.

asm.NUO 78 EUR

KAINA PRIKLAUSO NUO:

 • Miesto / išvykimo vietos;
 • Pasirinktų lankomų mokamų objektų / programų;
 • Žmonių skaičiaus (autobuso dydžio ir transportavimo kainos kurią pasidalins keliautojai).

 

Individualus planas ruošiamas jau susibūrusioms grupėms

Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus.UŽSAKYTI / PAKLAUSTI >>

UŽSISAKYTI INDIVIDUALIĄ EKSKURSIJĄ/KELIONĘIndividualus planas ruošiamas jau susibūrusioms grupėms kompanijoms / moksleiviams.

NORĖDAMI GAUTI PASIŪLYMĄ PARAŠYKITE UŽKLAUSĄ:

 • PATEIKDAMI DALYVIŲ SKAIČIŲ
 • IŠVYKIMO MIESTĄ
 • KELIONĖS / RENGINIO PAVADINIMĄ
 • PATIKUSIUS OBJEKTUS KURIUOS NORITE ĮTRAUKTI

Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus. Galite pasikliauti mūsų rekomendacijomis.UŽSISAKYTI >>

Papildoma informacija

 • LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje. KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „TURIN“ (UAB Pažink Tėvynę) NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

  Paso kopija.

  Vykstantiems į kelionę rekomenduojame (neprivaloma) turėti medicininių išlaidų bei civilinės atsakomybės draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt)

Atobusai:

20 vt. tame tarpe ir gidas

32 vt. – 36 vt.

44 vt. – 50 vt

53 vt. – 56 vt.

60 vt. – 72 vt.

Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra, garso aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone, turite segėti saugs diržus. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse (virš 29 vt.) galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi!

Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 30 kg. Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Jeigu kelionė su nakvyne Jūs renkatės viešbutį, nakvynės vietą pagal pateiktus pasiūlymus.