Turin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatoriusTurin.lt  –  Kelionių ir Laisvalaikio organizatorius
Pamiršote slaptažodį?

BALTIJOS GEOLOGINIS TURAS: ŽEMĖJE IR MARSE

KELIONĖS TIKSLAS: N. Akmenė, Ventspilis, Riežupė, Kuldyga, Saldus

Kelionės programa

IŠVYKIMO VIETA IR LAIKAS:Pasirenkate Jūs

GRĮŽIMO VIETA IR LAIKAS:Pasirenkate Jūs

I DIENA

Ryte išvykstame pažinti Baltijos geologijos kampelius Lietuvoje ir Latvijoje. I dieną skirsime Lietuvai. Pirmoji stotelė yra numatyta Ventos regioninio parko lankytojų centre. Naujoje modernioje ekspozicijoje netrūks pramogų: istorijos apie Daukantą, savo rankomis pačiupinėsime kelių šimtų milijonų metų senumo fosilijas bei išvysime fantastiškų formų lėktuvo, kurį sukonstravo lietuvis pusšimčiu metų anksčiau už brolius Raitus, maketą.

Keliausime į Papilės miestelį, kuriame mūsų laukia 4km pažintinis žygis Jurakalnio geologiniu pažintiniu taku. Aplankysime šalia stūksančius penkiolikakamienę liepą, beždžionių tiltą ir Jurakalbio apžvalgos bokštą.

Antrąją dienos dalį skirsime lietuviškiesiems Marso kanjonams. Unikalioje aplinkoje Naujosios Akmenės r. esančiuose Menčių klinčių ir Šaltiškių molio karjeruose turėsime ekologinę ekskursiją.

Tęsiame kelionę. Vykstame į Ventspilį, kuriame mūsų laukia nakvynė. Nakvynė viešbutyje.

II DIENA

Pusryčiai viešbutyje.

Išvykstame į Pajūrio muziejų po atviru dangumi, kuriame susipažinsime su Kuržemės pajūrio gyventojų kasdienybe, su šalies žvejybos raida, apžiūrėsime įvairių valčių ir inkarų kolekciją, žvejų pastatus ir kitus objektus. Kelionę tęsime Livonijos ordino pilyje, kuri yra vienintelė išlikusi šio ordino pilis. Ventspilio pilis yra vienintelė Kuržemėje pastatyta ordino pilis, išlikusi iki mūsų dienų. Laikui bėgant ji buvo kelis kartus perstatyta. XVIII a. pilyje įrengta bažnyčia, XIX a. pradžioje – kalėjimas. Pilyje beveik du šimtmečius buvo kalėjimas. Ventspilio muziejus turi skaitmeninę ekspoziciją apie pilies, miesto ir uosto istoriją laikoma moderniausia Baltijos šalyse.

Skiriame laiko pasivaikščiojimui pajūrio parkuose. Parko viduje rasite visą pluoštą įdomybių:  įrengta vaikų žaidimų pilis, jaukios poilsio ir iškylų vietos. Kursuoja Pajūrio muziejaus po atviru dangumi Siaurukas. Parke įrengtas Džiunglių takas.

Saldus miestas. Pati saldžiausia vieta mieste – Saldaus mieto maisto kombinatas, gaminantis garsiuosius „Gotina” („Karvutė”) saldainius, irisus, saldainių kremą. Apsilankymas Saldaus miesto saldžiame kombinate, kur turėsite galimybę ne tik pamatyti, kaip gaminami įvairūs skanėstai, bet ir galėsite jų paragauti.

Vykstame link Kuldygos. Kuržemės miestas, kuriuo visais laikais žavėjosi ir apdainavo tiek poetai, tiek dailininkai. Čia išvysime senąjį plytinį tiltą per Ventės upę, kuris pretenduoja būti įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo paminklų sąrašą bei žymųjį krioklį, kuris garsėja kaip plačiausias visoje Europoje.

Pakeliui aplankome Ventos krioklį. Krioklio plotis yra apie 100–110 metrų, o aukštis 1,8–2 metrai. Krioklį per visą jo ilgį galima stebėti iš abiejų upės krantų, dar nuo senojo plytų tilto per Ventą, esančio už 200 metrų žemiau krioklio. Kiekvieną rudenį ir pavasarį galima stebėti nepaprastą reginį – kaip neršiančios žuvys stengiasi įveikti slenkstį ir per jį peršoka.

Kelionę tęsime Riežupės miestelyje kuriame aplankysime Riežupės smėlio olas – katakombas. Tai 2 kilometrų ilgio smėlio urvų trasa, esanti net 8 metrų gylyje po žeme. Čia prieš daugiau nei 100 metų žmonės rankomis kasė kvarcinį smėlį ir vežė į Rygą, kur gamino stiklą. Apie pusę kilometro keliausime mistiniais smėlio tuneliais, apipintais legendomis ir burtais.

Papildoma informacija

  • Turėti papildomus patogius batus žygiui  po karjerus. 
  • LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje. KELIONIŲ ORGANIZATORIUS „TURIN“ (UAB Pažink Tėvynę) NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.
  • Paso kopija.
  • Vykstantiems į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų bei civilinės atsakomybės draudimą, garantuojantį būtinosios medicinos pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Tokį draudimą galite įsigyti kelionių agentūrose arba draudimo bendrovių atstovybėse. daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt)

„Turistinė klasė“ – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai arba pensionai, kurių patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti kambaryje arba bendri dviem kambariams. Kai kuriuose kambariuose gali būti balkonas, televizorius, telefonas.

Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra, garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse (virš 29 vt.) galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi! Karštas vanduo autobuse tiekiamas tik autobusui sustojus!

Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 30 kg. Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.