Turin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatoriusTurin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatorius
Pamiršote slaptažodį?

VIENOS DIENOS KELIONĖ. MINDŪNŲ ŠVENTĖ – AUKSO ŽUVYS PO LEDU

30% Discount

KELIONĖS TIKSLAS: Kaunas, Ukmergė, Mindūnai, Labanoras

Kelionės programa

IŠVYKIMO VIETA IR LAIKAS:  09.00 val. Jonavos g. “Undinės” kiemas. Kaunas (prie Circle-K degalinės)

GRĮŽIMAS~18.00 val. Jonavos g. “Undinės” kiemas. Kaunas

Pažintinė programa ,,Lietuva- 1000 piliakalnių kraštas“- Vilkmergės piliakalnis. Šis piliakalnis ,kaip gynybinis objektas, buvo naudojamas 10-15 a. 1225 m. kunigaikštis Dausprungas ant jo pastatė medinę pilį ir davė pradžią gyvenvietei. Pilis buvo nuolat puldinėjama kryžiuočių ir galiausiai sudeginta. Legendos ir mitai.

Keliaujame į Mindūnus. Vienintelio šalyje Ežerų žvejybos muziejaus kieme prasidės 24 metus Mindūnuose rengiamas poledinės žūklės varžytuves. „Einu žūti“, – sakydavo Mindūnų senoliai. Ar jie žūdavo, ar žūklaudavo, šventės dalyviams aiškintis padės Žūklės žinovas. Be poledinės žūklės ir ekečių gręžimo varžybų, orientacininkų varžytuvių, savo jėgas šventės dalyviai galės išmėginti rungtyniaudami valtimis per sniegą, šliuoždami keturvietėmis slidėmis, traukdami virvę, pjaudami rąstą ar pasirinkdami kokią kitą pramogą.  Šventės metu šurmuliuos tautodailininkų mugė, , rogėmis vėžins žirgai, prie laužo vilios konkursinės žuvienės kvapai.  Programoje ar tiesiog linksmai pasišokti su liaudies kapelomis. Blynus keps Mindūnų ir aplinkinių kaimų moterys. Žuvų rūkymą pjuvenomis demonstruos.  Ežerų krašto žmonės ne tik sugalvodavo būdų, kaip prasimaitinti, bet ir iš to pasidarydavo pramogų. Mindūnai tą dieną virs tikra Ežerų krašto sostine.

Renginio tvarkaraštis

Renginio tvarkaraštis:

7–7.45 val. Registracija Ežerų žvejybos muziejuje. Startinis mokestis 10,00 €

8–12 val. „Ešerio“ klubo organizuojamos žūklės varžybos ant Kamužėlio ežero ledo

10–11.30 val. Edukacija su žveju-Pasaulio čempionu S. Lukšta ant Kamužėlio ežero „Kaip žvejojo mūsų senoliai: ledo kirtimas peikenomis, žvejyba senovinėmis meškerėmis…“

11.30 val. „Ešerio“ klubo organizuojamos ekečių gręžimo varžybos ant Kamužėlio ežero

10–15 val. Tradicijos, pelniusios Mindūnams Lietuvos Nematerialaus kultūros paveldo vertybės statusą – Senovinio stintelių ir seliavų gaudymo su garsiu žveju A. Kaminsku sukant „bobas“ ant Baltųjų Lakajų ežero – demonstravimas

10–15 val. Šventinė mugė, laužas, smagūs žaidimai ir įvairios rungtys

10–15 val. Amatų centro kieme veiks arbatinė „Aukso žuvys po ledu“, kurioje lankytojai bus vaišinami arbata, šalia bus žaidžiama „Molio šaškėmis“

10–11.30 val. Pėdsekystės žygis su žymiu gamtininku A. Gaidamavičiumi per Mindūnų mišką iki apkasų

10–12 val. Šaškių ir šachmatų varžybos Medžioklės muziejaus salėje

10–12 val. Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos edukacija Amatų centre

11 val. Garsiųjų Mindūnų žuvienių ragavimas, ypač I. Rimydienės, už šį amatą pelniusios 2018 m. sėkmingiausiai Lietuvoje dirbančios sertifikuotos amatininkės statusą

11.30 val. Raimondo Guobio piešinių parodos „Žemė žuvų ženkle“ pristatymas

12 val. OS klubo „Klajūnas“ orientavimosi sporto varžybos

13 val. Molėtų sporto centro organizuojamos rungtys: virvės traukimas, rąsto pjovimas, futbolo rungtynės

12 val. Koncertuoja Molėtų kultūros centro muzikantai

12.30 val. Grįžtančių žvejų sutiktuvės. Ežerų dievas Ežerinis – renginio vedėjas A. Breidokas – kviečia į „Žvejybos rojų“

13 val. Visų laikų populiariausias dainas pristatys ansamblis „Jonis“

14.00 Žvejybos ir kitų rungčių nugalėtojų apdovanojimai

Nemokamas muziejaus lankymas ir ilgas šventinis buvimas kartu

Šalia įsikūręs žvejų muziejus. Ežerų žvejybos muziejaus ekspozicijose galima pamatyti įvairius žvejybos įrankius, kuriais žvejojo Rytų Lietuvos žmonės 19 a. pabaigoje, susipažinti su archaine žvejyba bei sužinoti, kaip šis verslas kito.

Antano Truskausko medžioklės ir gamtos ekspozicija. Kas norėsite aplankysite ir Jame pamatysite penkiuose kontinentuose medžiojusio A.Trusausko trofėjų ekspoziciją. Lankytojų dėmesį traukia liūtas, bizonas, meška, begemotas, raganosis ir daugelis kitų viso pasaulio gyvūnų.

Ekspozicijos lankymas renginio dieną nemokamas

Kelionė į Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštą – aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje. Jo aukštis – 36 m. Įveikus išbandymą aukščiu, užlipus serpantininiais laiptais į aukščiausią bokštą Lietuvoje,  kvapą užgniauš ir nuo bokšto atsiveriantys vaizdai. Pirmą kartą Lietuvoje turėsite galimybę savo akimis iš paukščio skrydžio išvysti Siesarties hidrografinį draustinį, apimantį takoskyrinį  Siesarties ežerą (su salomis ir pusiasaliais) ir jo apyežerį ir vaizdingiausio Aukštaitijoje miškingo ežeringo kraštovaizdžio etaloną – pasižymintį unikaliais pusiasaliais, salomis, retų rūšių augalais, gyvūnais bei kitomis gamtos vertybėmis –  Lakajų kraštovaizdžio draustinį, apimantį Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerų duburius (ar kelionė iki bokšto bus pėsčiomis ar autobusu, priklausys nuo kelio sąlygų ;)).

Toliau keliausime pasišildyti į Labanoro restoraną, į DUONOS KEPIMO programą.  Galimybė išsikepti savo duonos kepalėlį kaimiškoje, malkomis kūrenamoje duonkepėje krosnyje ir parsivežti lauktuvių.

Į Kelionės kainą ĮSKAIČIUOTA:

 • Kelionė patogiu autobusu
 • Kelionės vadovo, gido paslaugos,
 • Ekskursinė programa
 • Labanoro restorane Duonos kepimo programa

Į Kelionės kainą NEĮSKAIČIUOTA:

 • Papildomos asmeninės išlaidos.
 • Žvejų muziejus/Truskausko paroda  (lankymas renginio dieną nemokamas)
 • Duonelės programoje galite papildomai pasirinkti Labanoro restorano vaišes. “Rinkinuką – žolelių arbata, duona, sūris, medus, džemas” – 6 eur/asm; “Pietūs – barčiai, Labanoro kotletai su bulvėmis ir raugintas kopūstais, moliųgų pyragas ir žolelių arbata” -10 eur/asm. BŪTINA PRANEŠTI ATLIEKANT UŽSAKYMĄ JEIGU PAGEIDAUSITE VIENO IŠ ŠIŲ RINKINIŲ 😉

SVARBU

Duonelės programoje galite papildomai pasirinkti Labanoro restorano vaišes.

 • “Rinkinuką – žolelių arbata, duona, sūris, medus, džemas” – 6 eur/asm;
 • “Pietūs – barčiai, Labanoro kotletai su bulvėmis ir raugintas kopūstais, moliųgų pyragas ir žolelių arbata” -10 eur/asm.
 • Arba iš restorano meniu http://www.hotellabanoras.lt/index-1.html#restoranas_meniu
 • BŪTINA PRANEŠTI ATLIEKANT KELIONĖS UŽSAKYMĄ JEIGU PAGEIDAUSITE VIENO IŠ ŠIŲ RINKINIŲ 😉

PAPILDOMA INFORMACIJA:

Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra, garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse (virš 29 vt.) galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi! Karštas vanduo autobuse tiekiamas tik autobusui sustojus!

Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 30 kg. Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Turėkite kelionės patvirtinimo dokumentą, kurį gausite elektroniniu paštu susimokėję už paslaugą.

Translate »