Turin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatoriusTurin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatorius
Pamiršote slaptažodį?

PAMARIO KRAŠTO UŽBURIANTYS VINGIAI

KELIONĖS TIKSLAS: Švėkšna, Šilutė, Kintai, Ventė, Mingė, Dreverna

VIENOS DIENOS IŠVYKOJE GALITE PATIRTI:

Išsirinkite Jums tinkamiausias programas / objektus:

Keliaujame į Švėkšna. Lankome objektus pagal galimybes:

-Prieš pat Švėkšnos miestelį ant Švėkšnalės upelio slėnio kranto, vietos gyventojų vadinamo Parakaunyčios kalno, pamatysite nuo didžiulio akmens į dangų pro liepsnas besiveržiančio paukščio siluetą, tai „Gervės“ paminklas. Paminklas buvo pastatytas Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui bei Tautos aukų įamžinimui. Idėjos sumanytojas – Petras Stanslovas.

-Švėkšnoje dėmesį pirmiausia patraukia į pačių didingiausių Lietuvos bažnyčių sąrašą įtraukta raudonų plytų Šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčia. Bažnyčios šventorių su parku jungia apie 1885 metus pastatytas arkinis pėsčiųjų tiltas – unikalus ir retas statinys Lietuvoje.

– Švėkšnos dvaro parkas. Pasukę į dešinę nuo Saulės gimnazijos, pro vartus pateksite į Švėkšnos dvaro parką. Parkas įkurtas XIX amžiuje. Didžiausia Švėkšnos dvaro parko puošmena – apie 18 m aukščio ir 70 cm skersmens reliktinis Kinijos ir Japonijos dviskiautis ginkmedis. Didžiulėje parko teritorijoje išvysite ne tik puikiai sutvarkytą kraštovaizdį bet ir svarbius kultūrinius objektus – saulės laikrodį, senovės romėnų medžioklės deivės Dianos skulptūrą bei išskirtinio grožio ampyro stiliaus vilą „Genovaitė“.

– Vilkėnų vandens malūnas buvo pastatytas 1843 metais užtvenkus Švėkšnalės upę. Šie metai įamžinti pastato gale kartu su raidėmis F. H. P., reiškiančiomis grafą Pranciškų Pliaterį. 1891 metais jį teko rekonstruoti. Pastato išorinės sienos siekia 1,5 metro storį, sumūrytos iš lauko akmenų. Malūno varomąją jėgą sudarė tekantis Švėkšnalės vanduo. Apie 1924-1925 metus mediniai vandens varymo ratai buvo pakeisti metaliniais, o apie 1936 metus pastatytas dyzelinis motoras.

Šilutė per autobuso langą -istorijos ir laiko vingiai. Šilutės miesto pagrindas – keturios senosios Šilokarčemos, Cintijoniškės, Žibų ir Verdainės gyvenvietės. Jos buvo sujungtos XX a. pirmoje pusėje, tačiau miesto teises Šilutė gavo tik 1941 metais. O kova truko net kelis šimtmečius. Šiandien Šilutės miestas atgimsta su restauruotu Hugo Šojaus dvaru, senąja Turgaus aikšte ir Mažosios Lietuvos kultūra.

Kintų – kurortinė gyvenvietė prie Kuršių marių. Kintus supa nuostabus pušynas (600 ha) – Kintų miškas. Miestelio bažnyčia pastatyta 1705 m., kai iš Ventės rago bažnyčia buvo perkelta į Kintus. Bažnyčios barokinis altorius papuoštas vietinių meistrų pjaustytomis lentomis. Meniškai pjaustytos vėjalentės, lėkiai tradiciškai puošė kiekvieno žvejo namą. Netoli Kintų gyveno žvejybos inspektorius, anglų kilmės pirklys Vilhelmas Berbomas, 1844 m. įvedęs Kuršių marių žvejų laivų žymėjimą vėtrungėse. Tokių puošnių ir savitų vėtrungių nebuvo niekur kitur Europoje. 1888-1892 m. Kintuose gyveno ir dirbo žymus lietuvių rašytojas ir filosofas Vydūnas. Čia įkurtas Vydūno memorialinis muziejus, kuriame galima pagilinti žinias apie Mažosios Lietuvos praeitį ir apžiūrėti unikalų eksponatą – Vydūno arfą. Kintai garsūs ir žvejų tradicijomis. Nuo seno kintiškiai „rungtyniauja“ su Rusnės žvejais dėl išskirtinių rūkytos žuvies receptų. Kintų – Ventės pakrantė tapo mėgstama vieta dailininkų vasaros plenerams.

Ventės ragas- ilgai buvo laikomas pačia pavojingiausia marių vieta: ten skendo laivai ir žmonės. Dabar čia pavasarį ir rudenį ant aukštų stulpų iškeliami didžiuliai tinklai paukščiams gaudyti.Sužinosime mažųjų keliauninkų – paukščių – žiedavimo paslapčių, ir patys išmoksime tai daryti.Pasigrožėsime marioms nuo senojo švyturio.

„Gintaro paslaptys “Drevernoje. Lankytojai turi galimybę ne tik paliesti gintarą, susipažinti su jo spalvomis, bet ir paragauti gintaro arbatos arba gintaro trauktinės.

Keliausime į romantišką Mingės (Minijos) kaimą, kuris dėl savo unikalaus gamtovaizdžio vadinamas „Lietuviškąja Venecija“. Laivu plaukiosime Nemuno delta ir Kuršių mariomis, pageidaujantys galės paragauti šio krašto virtuvės pasididžiavimo – žuvienės.

 • Žuvienės degustavimas beplaukiojant laivu. 

Visoje Lietuvoje vis daugėja naujų programų, atnaujintų dvarų ir naujų paruoštų turistams vietovių, tad visos informacijos nespėjame atnaujinti internetinėje svetainėje. Rašykite užklausoje ir mes pateiksime visus naujinius  🙂

SKIRTA: SUAUGUSIEMS, VAIKAMS SU LYDINČIAIS ASMENIMISKelionė / Ekskursija / Renginys

Eur/asm.NUO 25 EUR/ASM

 • Susitikimo / išvykimo vietą: RENKATĖS JŪS
 • Laikas: RENKATĖS JŪS
 • Trukmė: PRIKLAUSYS NUO JŪSŲ PASIRINKIMŲ

UŽSAKYTI / PAKLAUSTI >>

ŠIOJE KELIONĖJE / EKSKURSIJOJE GIDAUS

Kelionės išvykimo vietą ir  datą renkatės Jūs.

Ši kelionė skirta susibūrusioms grupėms. Kompanijoms / Moksleiviams

MINIMALI KAINA ASMENIUISu minimaliu mokamų objektų skaičiumi ir maksimaliu asm. sk.

asm.NUO 25 EUR

KAINA PRIKLAUSO NUO:

 • Miesto / išvykimo vietos;
 • Pasirinktų lankomų mokamų objektų / programų;
 • Žmonių skaičiaus (autobuso dydžio ir transportavimo kainos kurią pasidalins keliautojai).

 

Individualus planas ruošiamas jau susibūrusioms grupėms

Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus.UŽSAKYTI / PAKLAUSTI >>

UŽSISAKYTI INDIVIDUALIĄ EKSKURSIJĄ/KELIONĘIndividualus planas ruošiamas jau susibūrusioms grupėms kompanijoms / moksleiviams.

Kaina priklauso nuo:

 • Miesto / išvykimo vietos;
 • Pasirinktų lankomų mokamų objektų / programų;
 • Žmonių skaičiaus (autobuso dydžio ir transportavimo kainos kurią pasidalins keliautojai).

Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus.

NORĖDAMI GAUTI PASIŪLYMĄ PARAŠYKITE UŽKLAUSĄ, PATEIKDAMI DALYVIŲ SKAIČIŲ, IŠVYKIMO MIESTĄ IR KELIONĖS PAVADINIMĄ 😉UŽSISAKYTI >>

Papildoma informacija

Atobusai:

20 vt. tame tarpe ir gidas

32 vt. – 36 vt.

44 vt. – 50 vt

53 vt. – 56 vt.

60 vt. – 72 vt.

Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra, garso aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone, turite segėti saugs diržus. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse (virš 29 vt.) galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi!

Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 30 kg. Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.