Turin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatoriusTurin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatorius
Pamiršote slaptažodį?

DRUSKININKAI IR DZŪKIJOS PASLAPTYS

KELIONĖS TIKSLAS: Punia, Merkinė, Druskininkai.

SKIRTA: SUAUGUSIEMS, VAIKAMS SU LYDINČIAIS ASMENIMISKelionė / Ekskursija / Renginys

Eur/asm.NUO 19 EUR/ASM

 • Susitikimo / išvykimo vietą: RENKATĖS JŪS
 • Laikas: RENKATĖS JŪS
 • Trukmė: PRIKLAUSYS NUO JŪSŲ PASIRINKIMŲ

UŽSAKYTI / PAKLAUSTI >>

ŠIOJE KELIONĖJE / EKSKURSIJOJE GIDAUS

VIENOS DIENOS IŠVYKOJE GALITE PATIRTI:

Išsirinkite Jums tinkamiausias programas / objektus:

Bandų kepimas Nemajūnuose. Dzūkiškos bandos – regiono pasididžiavimas. Tarp vietos gyventojų dzūkiškos bandos yra itin mėgstamas patiekalas. Joms kepti reikia ypatingo pasiruošimo ir išmanymo, o svarbiausia – tikros duonkepės krosnies, kūrenamos beržinėmis malkomis. Taip pat ir kantrybės, nes dzūkiškų bulvinių bandų gamybos procesas ilgas Tiesa, dar reikia džiovintų kopūstų lapų ir darbščių šeimininkės rankų.

Apsilankymas Birštono apžvalgos bokšte. Bokšto apžvalgos aikštelė – 45 m aukštyje, viso bokšto aukštis – 55 m. Kylant į bokštą, įrengtos šešios atokvėpio vietos, kadangi įveikti tokį aukštį be poilsio būtų sunkoka. Priešais bokštą įrengta atokvėpio aikštelė ir stendas, kuriame bus galimybė susipažinti su Nemuno kilpų regioninio parko kraštovaizdžiu. Bokšto metalinė konstrukcija, „apvilkta“ maumedžio plokštėmis su trikampio formos langeliais, suteiks koplytstulpio įvaizdį, o kartu simbolizuos žvaigždynus dangaus skliaute. Bokštas – keturkampis lygiasienis su ažūriniu stogeliu tęsia lietuvių gynybinės architektūros tradiciją, primena senųjų medinių pilių bokštų formą ir siejasi su vėlyvesne bažnyčių varpinių architektūra. Taip pat galima palyginti su koplytstulpiu bei Pasaulio medžio įvaizdžiu. Bokšto simbolizmą pagyvina paliktos angos-maži langeliai šviesai ir kraštovaizdžio panoramai, tai – tarsi raštai, naudojami medžio drožyboje

Raižiai – vieta, kur musulmonų maldose minimas Vytautas Didysis. Kaimas kaip kaimas – nei gražus, nei negražus. Toks pirmas įspūdis susidaro užsukus į Raižius. Tačiau įsižiūrėjus į atokiau nuo išsibarsčiusių sodybų stovinčius maldos namus, pastebėjus greta tarp trobų vingiuojančio plento stypsantį pilko granito stulpą, imi galvoti kitaip. Neretai šis istorinis kaimas tituluojamas Lietuvos totorių sostine. Ne tik Dzūkijoje žinomas totorių kepamas nepakartojamo skonio nacionalinis pyragas – šimtalapis.

Pasieksime Alytų– didžiausias Pietų Lietuvos miestas. Vaizdingais miškais, žaliuojančiomis kalvomis pasipuošusį Alytų juosia 16 km Nemuno kilpa. Ji miestą dalija į dvi dalis. Alytus – miestas parke. Daugiau nei trečdalį miesto teritorijos užima žalieji plotai.

Edukacija- Pabėgimas iš miesto. Ištrūk iš karo apimto Alytaus, įmindamas mįsles ir galvosūkius. Siužetas susijęs su I-ojo pasaulinio karo metų Lietuvos ir Alytaus istorija. Įtampa ir spaudimas bus nuolatinis kompanionas. Dalyviai per 45 minutes, iki to laiko, kai jie bus išvežti „priverstiniams  darbams“, turės atrasti būtiniausius daiktus išgyvenimui. Autentiškoje erdvėje dalyviams pateikiama unikali miesto istorijos atkarpa, daugybė eksponatų kopijų, kuriuos tyrinėdami ir rasdami vieną užuominą po kitos, jie suras tuose daiktuose paslėptas užduotis, kodus ir kitas užuominas, kol galiausiai bus atrastas raktas.

Kepyklėlė „Šimtalapė“ Šimtalapių su aguonomis, varške, džiovintais vaisiais ir riešutais, obuoliais ir spanguolėmis degustacija.

Alytaus teatras siūlo pasinerti į GARSO IR ŠVIESOS MAGIJĄ. Teatras – tai erdvė, kupina paslapčių ir netikėtumų. Įsivaizduokite save scenoje, nutviekstą šviesos ir užliūliuotą netikėtų garsų, o gal jums būtų įdomiau „tapyti“ scenoje šviesos ir šešėlių paveikslą ar garso pulto pagalba sukurti paslaptingą garsų šydą? Aktorius Tomas Kunčinas jums pravers tą šydą, papasakos truputį istorijos, atskleis šiek tiek praktinės magijos ir techninių Alytaus teatro didžiosios scenos garso, šviesos ir video projekcijos galimybių paslapčių

Cirko studija „Dzūkija“. Cirko meninė programa, papildyta kultūrine edukacija. Paslaugos tikslas – supažindinti lankytojus su profesionaliuoju cirko menu. Paslauga teikia galimybių ugdyti kultūrinį sąmoningumą ir plėsti akiratį leisdama stebėti įvairių žanrų cirko artistų pasirodymus. Cirko žanru galima lengvai suvilioti pradinių klasių mokinius, o tai leidžia ugdyti supratimą apie vizualinio ir scenos menų svarbą. Renginio metu lankytojai bus supažindinti su cirko istorija, specifika ir užkulisinėmis subtilybėmis. 3Eur/asm.

Meškasalyje įsikurę „Sparnuotieji husarai.“ Ekspozicijoje pristatoma XVI-XVII a. husariško laikotrapio istorija. Atkurti XVII a. drabužiai – žiponas, delija, kiti rūbai, to laikotarpio husariški batai, ginkluotė – husariški kardai, kalkanas, ilgoji tuščiavidurė husariška ietis (5 m). Taip pat yra Sparnuotų husarų karinio klubo atributika ir kitos insignijos. Pabaigoje pasifechtuosime mediniais kardais. ir Indėnų edukacinė programa. Atvykusiems programos dalyviams, išdažomi veidai (tik norintiems). Supažindinami su prerijų indėnų gyvenamuoju būstu (niitoyis), jo konstrukcija, vidaus įranga. Mini būsto (niitoyis) pastatymo rungtis. Mantos pervežimo konstrukcijų (mustangui, šuniui) pristatymas. Indėniškų replikų muziejus. Aktyvūs žaidimai: tomahauko, svaidomojo peilio mėtymas, šaudymas iš lanko, apačių bėgimas, bizono kiaušinio žaidimas. 

Žygis – ,,Mistinės piramidės paslaptys“ MerkinėjePažintinė programa ,,Merkinė – carų, kunigaikščių ir karalių miestas“ ant Merkinės piliakalnio. Merkinės apžvalgos bokštas. Pasigrožėsime Dzūkijos panorama. Merkinėje galite rinktis šias edukacijas: Atvykę svečiai, turi galimybę susipažinti su šio krašto papročiais, tradicijomis, amatais, pasirinktinai pagal sertifikuotas  mokymo programas išmokti: lieti vaškines žvakes, pasigaminti šiaudinį sodą ar žaisliukų Kalėdų eglutei papuošti, velti vilną ir t.t.

Edukacinė programa „Juodosios keramikos paslaptys“. Supažindins su juodosios keramikos istorija ir gamybos technologija. Praktiškai išbandysite senąjį puodų lipdymo ir dekoravimo būdą.

Programa “Šiaudinių žaisliukų ir sodų rišimas”. Programa skirta ir vaikams, ir suaugusiems. Kalbėsime apie šiaudinių sodų simboliką, jų vaidmenį papročiuose, simbolius, ornamentiką. Sodai yra susiję ne tik su vestuvių papročiais – plačiai žinoma tradicija puošti jais namus Kalėdų ir Velykų šventėms. Simboliškai iškalbingi ne tik sodų atributai, bet ir jų atlikimo medžiagos: sudžiūvę šiaudai arba nendrės. Sužinosite apie ką byloja šiaudinio sodo sandara, jo sudėtinės dalys ir kompozicinė vieta tradiciniame interjere. Patys išmoksite suverti sodą, žvaigždę. 

„Akies krašteliu į Čepkelius“. Tiems, kas neabejingas gamtai!Pažintis su didžiausia Lietuvos aukštapelke ir pakraštyje rymančiomis žemyninėmis kopomis

Ką marcinkoniškiai valgė, gėrė ir laižė“.Tai ekskursija + ragavimas.Kaimą supantys miškai maitino, rengė ir glaudė nuo pavojų šilinius dzūkus. Ši ekskursija Jums padės pajusti dzūkų gyvenimo subtilybes miškuose.Ragavimai pasirinktinai: grikinės babkos kepimas ir ragavimas, grikių košės valgymas, duonos kepimas ir ragavimas, pyragėlių su grybais ragavimas. 

Bitininkystės muziejus Musteikoje.Kartais pasiūlymas atrodo mažiau viliojantis, negu iš tikrųjų yra.Bitininkas Romas parodys, kaip naudotis geiniu, kaip ugnį titnagu įkurti. Plikomis rankomis jis iš drevės ištrauks medaus korį ir čia visus pavaišins.Pamatysite senovinius bitininkų įrenginius, išklausysite pasakojimų apie Dzūkijos krašto tradicijas, aplankysite “draves”.

Grikinės babkos kepimas. Grikius žinote visi ir tikrai esate jų ragavę, bet ar girdėjote apie grikinę babką? Senas tradicinis „piesknių“ dzūkų patiekalas iš grikių miltų. Grikinė boba (babka) – dzūkų apeiginis kepinys. Pietrytinės Lietuvos smėlynuose visais laikais gerai augo grikiai, todėl grikiniai patiekalai šiame krašte dažni. Grikinė babka kepama iš grikinių miltų su visais lukštais. Babkos recepto nusakyti beveik neįmanoma – viskas dedama iš akies, pagal kiekvienos šeimininkės pajautimą… Grikinė babką dzūkai kepė šventėms, laukdami garbingų svečių, o kartais mirusiųjų minėjimo progomis ir pusiaugavėniui. Paragausime ir „kurcinio ašarų“.

Lynų keltuvas Druskininkuose – vienintelis toks Lietuvoje.Tai viena iš ekologinių transporto rūšių, kuri neteršia aplinkos ir yra puiki pramoga tiek vaikams, tiek suaugusiems. Keturi dešimtviečiai keltuvai iš lynų keltuvo stotelės (prie Druskininkų vandens parko) į kitą Nemuno pusę (prie žiemos pramogų rojaus “Snow arena”)

Kultūrinis orientacinis Druskininkų kurorte, tai azartiškas žaidimas. Taip pat, tai puikus būdas praleisti laiką su draugais ir dar geriau susipažinti su kurortu. Susiskirstymas į komandas. Pasirenkamas komandos šūkis, pavadinimas. Dalyvių komanda gauna žemėlapį kuris padeda surasti punktus ir orientuotis aplinkoje. Jeigu orientacinis išmanusis , tuomet gaunate bilietą nuskenavimui. Komanda ieško punktų ir teisingų atsakymų laikui. Suradus visus punktus rezultatų suvedimas. Apdovanojimai. Prizai.

Kultūrinė edukacinė programa ,,Dzūkijos paslaptys“: ,,Didieji skulptoriai“- skultptūros iš druskos luito skobimas. ,,Suvenyras su šypsena“ – suvenyro iš druskos gamyba.

Tradicinės kalvystės amato demonstravimo edukacija „Kožnas savo laimės kalvis“.Edukacijos metu susipažinsite su tradiciniu kalvystės amatu, turėsite galimybę išbandyti šio darbo procesą. Charizmatiškas kalvis Juozas šmaikščiais žodžiais pristatys kalvystės amatą, papasakos įvairius pasakojimus, posakius, pamokymus, susijusius su kalvyste lietuvių tautosakoje. Jūsų lauks ir praktinis kalvio darbo proceso demonstravimas, pamatysite naudojamas priemones: senovines kalviškass  odines dumples, žaizdras, kitą kalvystės įrangą. Galėsite praktiškai padirbėti su kūju ir padedant kalviui pabandyti nusikalti nesudėtingą suvenyrą, pvz., vinį, pasagėlę ar laimingą saldainį.

Programa Dzūkijos „razbainykai“trumpam pabėkite nuo rutinos, triukšmo, telefonų į pramogas gamtos ritmu pas Dzūkijos razbainykus.Leiskitės į paslaptingą nuotykį Dzūkijos miške,Įveikite klastingų razbainykų išpirkos reikalavimus,Patirkite įspūdžių važinėjant vyriausiojo razbainyko “džipu”,  jodinėjant arkliais,Išbandykite savo taiklumą šaudydami šautuvu, lanku ar ragatke,Pasigaminkite „razbainykų pietus” – ant laužo keptus blynus, bulves,  lašinukus, ragaukite laužo dūmais kvepiančių užkandžių.Parsivežkite namo neišdildomų įspūdžių iš laužo dūmu prakvipusios Dzūkijos girios. 

Leipalingio dvaro paslaptys.Domitės Pietų Lietuvos istorija ar Dzūkijos paveldu? Apsilankykite naujai lankytojams duris atvėrusiame Leipalingio dvare, kuris istoriniuose šaltiniuose minimas nuo 1503 m.Sužinosite dvaro, kuris ~ 250 metų priklausė Lietuvos didikų Sapiegų giminei istorijąSusipažinsite kas valdė dvarą po Sapiegų ir kaip klostėsi gyvenimas prie naujųjų savininkų?Kokios pramogos buvo dvare?Kuo žavi turtingas dvaro muziejus?Dalyvaukite dvaro Ponios pamokose ir išmokite dvaro šokių!

Liškiava. Pažintinę ekskursiją po 17 a. bažnyčią, susipažįstant su jos architektūra ir joje esančiomis meno vertybėmis; aplankant bažnyčioje esančius rūsius su išlikusiais XVIII a. vienuolių dominikonų palaikais bei įrengtą 17-20 amžiaus liturginio paveldo ekspoziciją. Druskininkų miesto rekreacinės zonos.

 Ekskursija laivu Nemuno upe į Liškiavą. Liškiavos XVII a. architektūrinis ansamblis yra nuostabus baroko perlas pietų Lietuvoje. Švenčiausios Trejybės bažnyčia, bažnyčios rūsyje pamatysime išlikusias XVIII a. vienuolių dominikonų palaikus bei įrengtą 17 -20 amžiaus liturginio paveldo ekspoziciją.

Sūrių gamybos ir degustacijos programa.„Vyksite į vietą, kur tikrų dzūkų rankose gimsta ne tik lietuviški varškės, bet įvairiausi fermentiniai, brandinti ir pelėsiniai sūriai.Ne kartą geriausiais šalyje pripažinti ūkininkai papasakoja sūrio kelią „nuo pievos iki stalo“, aprodo ūkį, leidžia pamatyti pelėsinių sūrių brandinimo rūsį. Ne tik degustuoja įvairiausių rūšių sūrių, melžia karvę, bet ir savo rankomis pasigamina lietuvišką varškės sūrį. Degustuojama apie 15 rušių sūrių.

Visoje Lietuvoje vis daugėja naujų programų, atnaujintų dvarų ir naujų paruoštų turistams vietovių, tad visos informacijos nespėjame atnaujinti internetinėje svetainėje. Rašykite užklausoje ir mes pateiksime visus naujinius  🙂

Kelionės išvykimo vietą ir  datą renkatės Jūs.

Ši kelionė skirta susibūrusioms grupėms. Kompanijoms / Moksleiviams

MINIMALI KAINA ASMENIUISU minimaliu mokamų objektų skaičiumi ir maksimaliu asm. sk.

asm.NUO 19 EUR

KAINA PRIKLAUSO NUO:

 • Miesto / išvykimo vietos;
 • Pasirinktų lankomų mokamų objektų / programų;
 • Žmonių skaičiaus (autobuso dydžio ir transportavimo kainos kurią pasidalins keliautojai).

 

Individualus planas ruošiamas jau susibūrusioms grupėms

Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus.UŽSAKYTI / PAKLAUSTI >>

UŽSISAKYTI INDIVIDUALIĄ EKSKURSIJĄ/KELIONĘIndividualus planas ruošiamas jau susibūrusioms grupėms kompanijoms / moksleiviams.

Kaina priklauso nuo:

 • Miesto / išvykimo vietos;
 • Pasirinktų lankomų mokamų objektų / programų;
 • Žmonių skaičiaus (autobuso dydžio ir transportavimo kainos kurią pasidalins keliautojai).

Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus.

NORĖDAMI GAUTI PASIŪLYMĄ PARAŠYKITE UŽKLAUSĄ, PATEIKDAMI DALYVIŲ SKAIČIŲ, IŠVYKIMO MIESTĄ IR KELIONĖS PAVADINIMĄ 😉UŽSISAKYTI >>

Papildoma informacija

Atobusai:

20 vt. tame tarpe ir gidas

32 vt. – 36 vt.

44 vt. – 50 vt

53 vt. – 56 vt.

60 vt. – 72 vt.

Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra, garso aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone, turite segėti saugs diržus. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse (virš 29 vt.) galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi!

Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 30 kg. Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Jeigu kelionė su nakvyne Jūs renkatės viešbutį, nakvynės vietą pagal pateiktus pasiūlymus.