Turin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatoriusTurin.lt  –  Kelionių ir Laisvalaikio organizatorius
Pamiršote slaptažodį?

DVIEJŲ DIENŲ KELIONĖ – KELIU, KALNAIS IR VANDENIU, APLANKANT PANEMUNĖS PILIS IKI NIDOS

KELIONĖS TIKSLAS: Panemunės pilys ir piliakalniai, Medaus slėnis, Ventės ragas, Minijos kaimas, Neringos Juosta

Kelionės programa

IŠVYKIMO, GRĮŽIMO VIETA IR LAIKAS: Pasirenka užsakovas

Objektai

Pasirinkite lankomus objektus programas ir vietoves:

I DIENA

Ekskursija po Raudondvario pilį-dvarą  ,,Vaiduoklio beieškant”. Lankome Raudondvario dvaro ansamblį. Jame įsikūręs muziejus – kompozitoriaus Juozo Naujalio atminimo kambarius, aplankome dvaro požemius. Raudondvario dvaro kompleksas tampa vis stipresniu traukos centru. Išsiaiškinsime visų pastatų paskirtį. Keliautojas F. Novakovskis 1857 metais pabrėžė, kad „kas tik važiuoja pro Kauną, nepamiršta užsukti į Raudondvarį, nes čia visiems svetingai atveriami vartai“ – taip užkoduodamas ateities kartoms išsaugoti ir puoselėti bendravimo ir svetingumo vertybes.

Pažintinė programa ,,Lietuvos istorijos 1000-mečio pėdsakai“– ant Palemono piliakalnio, Seredžiuje. Minime tūkstantmetės Lietuvos istorijos liudininkus. Nemuno slėnis iš buvusios medinės pilies Pieštvės vietos, atsilaikiusios net 70 metų prieš Lietuvos priešus.

Pažintinė programa ,,Atmintis gyva“ – Gedimino laikų, Vytauto Didžiojo laikų Veliuona. Pažintis su šiuo miesteliu. Edukacinė programa ,,Veliuona- vėlių deivė. Ką slepia Veliuonos piliakalniai.“ LDK kunigaikščių garbinimo apeigos. Gamtos paminklo ,,Laumės pėdos“ stebėjimas.

Apsilankymas Raudonės pilyje. Raudonės pilis – vis dar veikianti mokykla. Stebėsime Nemuno vingius iš pilies bokšto panoramos. Istorijos apie garsiuosius Lietuvos didikus, jų kultūrinį palikimą Lietuvoje. Pasakojimai apie grafų tradicijas ir papročius.

Reprezentacinių pilių reikšmė Lietuvai. Panemunės pilių reprezentaciją baigia Skirsnemunės pilis, turėjusi daug valdytojų. Istorijos apie viduramžių nusikaltimus ir bausmes. Apsilankymas pilies kalėjime, menėse, požemiuose. Lankydami Raudonės pilies bokštą ir Skirsnemunės pilį, atrandame skirtumus tarp gynybinės ir reprezentacinės pilies, sužinome istorijas, legendas.

Pietūs

Pietūs pilies restorane. (jeigu pageidaujate vegetariško patiekalo, praneškite)

Edukacinė/degustacinė programa „Medaus pasaka“. Pažintis su bitininkystės istorija, tradicijomis bei medaus degustavimas medaus slėnyje.

Apsilankymas Ventės rage. Ši vieta ilgai buvo laikomas pačia pavojingiausia marių vieta: ten skendo laivai ir žmonės. Dabar čia pavasarį ir rudenį ant aukštų stulpų iškeliami didžiuliai tinklai paukščiams gaudyti. Ornitologijos stotyje yra gamtos muziejus. 1950 m. čia įkurta hidrobiologijos stotis, tirianti žuvų gyvenimą. Gamtininkai Ventės rage sodina specialų uogakrūmių parką praskrendantiems paukščiams maitinti. Galimybė apsilankyti Ventės rago lankytojų centre (suaugusiam 3 eur. vaikui 2 eur)

Kultūrinė programa laivu ,,Nemuno deltos unikalios vietovės“. Nemuno delta – vienas iš originaliausių Lietuvos kraštovaizdžių. Čia viskas greitai kinta. Keičiasi žmonės, Keičiasi ir Nemunas. Minijos kaimas – čia pagrindinė “gatvė” yra Minijos upė.

Žuvienė plaukiant laivu.

Kelionė į Pervalką – senąją Neringos gyvenvietę. (Galima Vakarienė nuo laužo). 

Einame į naktinį žygį, vakare išeiname 2 km iki Jūros palydėti saulė. Sutemus grįžtame atgal dar 2 km. Nakvynė Nidoje arba Pervalkoje

II DIENA

Pusryčiai. Kultūrinė programa “Neringos vėtrungės”. Jūros pasveikinimas Gamtos garbinimo ritualas “Nusilenkim Nidos unikalumui”. Nida kurortinė gyvenvietė, kiekvieną vasarą sulaukianti apie 200–300 tūkst. (per metus Neringą aplanko apie 700 tūkst. turistų) turistų – daug iš Lietuvos bei vakarų Europos, ypač Vokietijos. Ištvermingumo žygis: Parnidžio kopa – Nida.  Laisvas Laikas Kurorte.

Kelionė ir klajonės po negyvąsias kopas.  Pilkosios arba Mirusios kopos – tai stiprių vėjų supustytos didelės smėlio kalvos su daubomis ir išgraužomis. Jose veši savaiminė žolinė augalija ir regimi senųjų miško dirvožemių fragmentai. Tai yra ilgiausios kopos Lietuvoje, saugančios vieną liūdniausių Kuršių nerijos kaimų istorijų. 1675–1854 metais čia buvo užpustyti net keturi Naglių kaimai, kurie ir dabar dunkso giliai po smėliu. Pasakojama, kad tuomet kopų slinkimo greitis buvo nuo 0,5 iki 15 metrų per metus ir žmonės ilgai, tačiau nesėkmingai su jomis kovojo.

Apsilankymas Juodkrantėje. Pasigilinsime į raganų burtus “Raganų” kalne. Raganų kalnas  arba  Raganos kalnas  – 42 m aukščio kopa  Juodkrantėje. Kalno šlaitai apaugę šimtametėmis pušimis,  į viršūnę veda vingiuotas takas. Garsi  tautodailės  skulptūrų  parku, kuris įrengtas 1979 m. Nuo 1995 m. geomorfologinis gamtos paminklas.

Atsisveikinimas su Kuršių Nerija Smiltynėje, poilsis prie jūros. Jūros muziejaus ekspozicija, Laivai ir tai kas atrasta Baltijos jūros dugne.

Delfinų pasirodymai – nuotaikingi renginiai, kur susipažinsite su vienais iš intelektualiausių jūros žinduolių, delfinais, Juodosios jūros afalinomis (jeigu pageidausite).

Kupini įspūdžių keliaujame namo 😊

SVARBU

Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra, garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse (virš 29 vt.) galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi! Karštas vanduo autobuse tiekiamas tik autobusui sustojus!

Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 30 kg. Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Turėkite kelionės patvirtinimo dokumentą, kurį gausite elektroniniu paštu susimokėję už paslaugą.

„Turistinė klasė“ – tai minimalių patogumų viešbučiai, svečių namai arba pensionai, kurių patogumai (tualetas, dušas arba vonia) gali būti kambaryje arba bendri dviem kambariams. Kai kuriuose kambariuose gali būti balkonas, televizorius, telefonas.

Papildoma informacija

  • Kaina priklauso nuo: pasirinktų lankomų objektų, programų, žmonių skaičiaus ir išvykimo vietos, viešbučio
  • Individualus planas ruošiamas jau susirinkusioms grupėms.
  • Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus.
  • Norėdami prisijungti prie formuojamų grupių, ieškokite pasiūlymų >>ARTIMIAUSIOS KELIONĖS
Translate »