Turin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatoriusTurin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatorius
Pamiršote slaptažodį?

MOLĖTŲ KRAŠTAS – DANGAUS ŠVIESULIŲ TAKAIS. Dviejų dienų kelionė

img_0178

Dviejų dienų kelionė po Molėtų kraštą

 • Etnokosmologijos, bitininkystės, žvejų muziejai
 • Aukščiausias apžvalgos bokštas
 • Ginučiai, Ladaklanis
 • Ir dar daugelis kitų

I DIENA

Išsirinkite Jums tinkamiausias programas / objektus:

Edukacinė programa ,,Dangaus šviesulių pažinimas“- Etnokosmologiniame muziejuje. Skaityti daugiau...

Etnokosmologija – vizualinių, emocinių, etninių, dvasinių, pažintinių, pragmatinių, prognostinių ir ontologinių ryšių su Kosminiu pasauliu visuma. Lietuvos etnokosmologijos muziejus yra pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Muziejaus esmė – žmogaus ir žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu. Pagrindinis Lietuvos etnokosmologijos muziejaus uždavinys yra rinkti, kaupti, sisteminti, saugoti, moksliškai tyrinėti, eksponuoti ir teikti lankytojams informaciją apie žmogaus ir žmonijos ryšius su Kosminiu pasauliu

Pažintinė programos ,,Senolių išminties knygą atvertus“ Skaityti daugiau...

etnografinėje sodyboje. Senosios dangaus šviesulių stebyklos buvo skirtos ne tik dangaus šviesulių stebėjimams, tačiau ir tradicinėms tikybinėms apeigoms. Senovinėje dangaus šviesulių stebykloje „Astronomijos ištakos“ (1 val.)

Molėtų astronomijos observatorijos lankymas. Skaityti daugiau...

Observatorijoje organizuojamos ekskursijos, kurių dalyviai supažindinami su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis. Dieninės ekskursijos metu taip pat yra pademonstruojamas 165 cm skersmens teleskopas – didžiausias mokslinės paskirties įrenginys Šiaurės Europoje.

Žvejų muziejaus lankymas. Skaityti daugiau...

Ežerų žvejybos muziejaus ekspozicijose galima pamatyti įvairius žvejybos įrankius, kuriais žvejojo Rytų Lietuvos žmonės 19 a. pabaigoje, susipažinti su archaine žvejyba bei sužinoti, kaip šis verslas kito

Žygis į Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštą. Skaityti daugiau...

jo aukštis – 36 m. Įveikus išbandymą aukščiu, užlipus serpantininiais laiptais į aukščiausią bokštą Lietuvoje,  kvapą užgniauš ir nuo bokšto atsiveriantys vaizdai. Pirmą kartą Lietuvoje turėsite galimybę savo akimis iš paukščio skrydžio išvysti Siesarties hidrografinį draustinį, apimantį takoskyrinį  Siesarties ežerą (su salomis ir pusiasaliais) ir jo apyežerį ir vaizdingiausio Aukštaitijoje miškingo ežeringo kraštovaizdžio etaloną – pasižymintį unikaliais pusiasaliais, salomis, retų rūšių augalais, gyvūnais bei kitomis gamtos vertybėmis –  Lakajų kraštovaizdžio draustinį, apimantį Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerų duburius

Naktinis žygis ir nakvynė. Skaityti daugiau...

Einame į naktinį žygį, vakare išeiname 2 km.  grįžtame atgal dar 2 km.

II DIENA

Senovės bitininkystės muziejus. Skaityti daugiau...

1984 metais įkurtas muziejus Šiaurės rytų Lietuvoje, Stripeikių kaime. Steigėjas – bitininkas Bronius Kazlas. Muziejų sudaro 6 pastatai, apie 500 eksponatų, 25 skulptūros iš medžio. Pagrindiniame muziejaus pastate – senoviškoje troboje – eksponuojami įvairūs bitininkavimo įrankiai, nuotraukose – senoviniai bitininkavimo epizodai, šiaudinis avilys, senoviškoje klėtelėje rodomi augalų piešiniai iš kurių bitės neša medų.
Trečiame muziejaus pastate eksponuojami kiti bitininkavimo ir meistravimo įrankiai, senoviniai medsukiai, nuotraukos. Muziejaus teritorijos pakraštyje stovi galingos ąžuolinės skulptūros, vaizduojančios lietuvių, indų, egiptiečių ir Amerikos indėnų mitus.

Apsilankymas Ginučių kaime. Ginučiai – gatvinis kaimas Ignalinos rajone, Aukštaitijos nacionaliniame parke, tarp Almajo ir Sravinaičio ežerų bei Srovės upelio. Kaimą supa Linkmenų miškas. Stūkso Ginučių piliakalnis (IX–XII a. archeologijos paminklas, ant kurio galbūt stovėjusi Linkmenų pilis)

Kopimas į Ladakalnį.Ladakalnis – Aukštaitijos “Venecija”, kuri randasi Ignalinos rajone, tarp Ūkojo ir Linkmeno ežerų, Papiliakalnės kaime, Aukštaitijos nacionaliniame parke. Tai 175 m aukščio kalnas, geomorfologinis gamtos paminklas.

Nuo kalno matosi net 6 legendomis ir padavimais apipinti ežerai: Ūkojas, Linkmenas, Pakasas, Asėkas, Alksnaitis, ir Alksnas. Yra paprotys į kalno viršūnę užnešti akmenukų ir palikti prie viršūnėje augančio ąžuolo.

Manoma, kad ant šio kalno buvo aukojamos aukos baltų gyvybės deivei Ladai – Didžiajai Motinai, viso pasaulio gimdytojai. Dar pasakojama, kad viena Alksno ežero įlanka vadinama Mergakumpiu. Kalbama, kad kaimo merginos bėgo nuo Napaleono karių ir plaukdamos nuskendo šioje įlankoje. O Linkmeno ežere gyveno žaltys Linkmenas, kuriam čia buvo pastatyta didelė šventykla

Edukacinė programa “Šakočio kepimas”. Jūsų laukia  Muziejinės ekspozicijos pristatymas ir supažindinimas su šakočio kepimo istorija;  Šakočio kepimas tikros ugnies kaitroje, įtraukiant į kepimo procesą visus programos dalyvius;  Kepamų šakočių degustacija (tradicinis ir trapusis šakotis) kava arba arbata.

Videniškių vienuolyno muziejus. Ekskursijos metu susipažinsite su Giedraičių giminės veikla ir istorija Videniškiuose. Sužinosite kada ir kodėl atvyko pirmieji Baltųjų Augustinių vienuoliai, kuo jis ypatingas ir kaip atrodė. Turėsite galimybę pamatyti 18a. Portretines freskas. Edukacinės programos: Mozaika – viena iš seniausių dailės formų, atrasta ir ištobulinta dar bronzos amžiuje. Šio užsėmimo metu trumpai apžvelgsime mozaikos istoriją ir praktines jos pritaikymo galimybes šiandien. Susipažinsime su pagrindiniais mozaikų motyvais, medžiagomis ir įrankiais reikalingais mozaikoms kurti. Praktinio užsiėmimo metu patys dėliosime ir klijuosime mozaikas.  . Trukmė 1 val. 10 min.

Didybė – Brolybė- Galia. Kviečiame Jus pasivaikščioti po Dubingius ir susipažinti su miesteliu bei su jo visu “kalnu” įvykių.Sužinosite, kaip keitėsi ir kaip buvo vertinamas šis kraštas, kokios “virė” aistros, meilės istorijos, intrigos, paskalos, sprendimai, audringos kovos ir užgimusi architektūra. Ką čia veikė Vytautas Didysis, ne viena kunigaikščių Radvilų karta, prezidentas Antanas Smetona ir kitos asmenybės. Pasigrožėsite gamtos išskirtinumu. Susipažinsite su Asvejos ežeru ir jo paslaptimis. Tai didžiausią ilgį turintis Lietuvos ežeras. Išgirsite negirdėtų pasakojimų ir vis dar čia tebegyvenančių legendų. Trukmė 1 val.

Dubingių žirgynas. MiniZoo.“Mini Zoo” yra svarbi “Dubingiai Diamond Resort” rekreacinės infrastruktūros dalis – tai edukacinės – pažintinės programos dalis gamtos pasiilgusiam žmogui. Mini zoologijos sode auginami elniai, danieliai ir muflonai, gražuolės alpakos, poniai ir mini arkliukai, ganosi mini ožkytės ir avys, veisiami greitakojai stručiai, išdidžiai vaikštinėja povai, o ežero saloje laisvai bėgioja triušiai ir įvairių veislių vištos. Ežere plaukioja muskusinės antys ir juodosios gulbės. Žirgų alėjoje galėsite grožėtis fryzų, paintų, holšteinų bei Lietuvos jojamųjų veislių žirgais, o taip pat susipažinti su ten gyvenančiais mini arkliukais ir poniais. Kviečiame ir į grupines ekskursijas po Dubingių žirgyną – trys viename. Tai ekskursija po žirgyną, Mini zoo ir strutyną vienu metu. Čia supažindinsime Jus su nuostabiais Dubingių žirgyno gyventojais – kupranugariuku Fokusu, asiliuku Antonu, mini kengūrytėmis, pamatysite tauriuosius elnius, grakščiuosius danielius, gražuoles alpakas, juodąsias gulbes, ožiukus, aveles, triušius ir vištytes bei daug kitų gyvūnų vienoje vietoje. Taip pat ekskursijos metu Jūsų laukia įdomi ir įspūdinga, mokomoji – pažintinė ekskursija į tikrą stručių fermą. Susipažinsite su neįtikėtinais fermos gyventojais. Pamatysite įspūdingo dydžio stručių kiaušinius, turėsite retą galimybę pažiūrėti, kokio storio stručio kiaušinio lukštas ir galėsite stručių kiaušinius sulyginti su putpelės ir vištos kiaušiniais. Trukmė 1,5 val.

Tradicinių amatų centras „Meniškas kaimas“. Tai kūrybinė erdvė, kurioje atgyja senovės ir šiuolaikiniai lietuvių amatai, tradicinės liadies dainos. Edukacinės programos metu pamatysite autentiškas keramikos dirbtuvesir molio degimo krosnį, tapsite skulptoriais, odininkais, vilnos velėjais ir kitais amatininkais. Po edukacinės programos vaišinsitės Aukštaitiškais bulviniais blynais su mėsa ir arbata. Trukmė 2 val.

Balninkų stiklo muziejus. Pirmajame specializuotame stiklo dirbinių muziejuje Lietuvoje eksponuojama XX-XXI a. sandūroje veikusių Lietuvoje stiklo fabrikų bei gamyklų pagaminti stiklo dirbiniai, XVII-XIX a. veikusių stiklo manufaktūrų stiklo dirbinių duženų ir ugniai atsparių medžiagų liekanos. Edukacinė programa „Aukštaičių valgiai – karalių stalui“ tai puikus būdas su Rytų Aukštaitijos regiono kulinariniu paveldu, bet ir gaminimo drauge pramoga. Dalyviai patys gamins ir galiausiai ragaus savo paruoštą aukštaitišką patiekalą.  Arba Aukštaitiškų patiekalų degustaciją  ir ekskursiją po muziejų. Ragausite 4 aukštaitiškus patiekalus (Čičinsko kepsnys, kukorai, Aukstaitiški koldūnai ir karvojus Trukmė 2 val.)

Ginučių kaime. Skaityti daugiau...

Ginučiai – gatvinis kaimas Ignalinos rajone, Aukštaitijos nacionaliniame parke, tarp Almajo ir Sravinaičio ežerų bei Srovės upelio. Kaimą supa Linkmenų miškas. Stūkso Ginučių piliakalnis (IX–XII a. archeologijos paminklas, ant kurio galbūt stovėjusi Linkmenų pilis)

Kopimas į Ladakalnį. Skaityti daugiau...

Ladakalnis – Aukštaitijos “Venecija”, kuri randasi Ignalinos rajone, tarp Ūkojo ir Linkmeno ežerų, Papiliakalnės kaime, Aukštaitijos nacionaliniame parke. Tai 175 m aukščio kalnas, geomorfologinis gamtos paminklas.

Nuo kalno matosi net 6 legendomis ir padavimais apipinti ežerai: Ūkojas, Linkmenas, Pakasas, Asėkas, Alksnaitis, ir Alksnas. Yra paprotys į kalno viršūnę užnešti akmenukų ir palikti prie viršūnėje augančio ąžuolo.

Manoma, kad ant šio kalno buvo aukojamos aukos baltų gyvybės deivei Ladai – Didžiajai Motinai, viso pasaulio gimdytojai. Dar pasakojama, kad viena Alksno ežero įlanka vadinama Mergakumpiu. Kalbama, kad kaimo merginos bėgo nuo Napaleono karių ir plaukdamos nuskendo šioje įlankoje. O Linkmeno ežere gyveno žaltys Linkmenas, kuriam čia buvo pastatyta didelė šventykla

Edukacinė programa “Šakočio kepimas”. Skaityti daugiau...

Jūsų laukia  Muziejinės ekspozicijos pristatymas ir supažindinimas su šakočio kepimo istorija;  Šakočio kepimas tikros ugnies kaitroje, įtraukiant į kepimo procesą visus programos dalyvius;  Kepamų šakočių degustacija (tradicinis ir trapusis šakotis) kava arba arbata.

Videniškių vienuolyno muziejus. Skaityti daugiau...

Ekskursijos metu susipažinsite su Giedraičių giminės veikla ir istorija Videniškiuose. Sužinosite kada ir kodėl atvyko pirmieji Baltųjų Augustinių vienuoliai, kuo jis ypatingas ir kaip atrodė. Turėsite galimybę pamatyti 18a. Portretines freskas. Edukacinės programos: Mozaika – viena iš seniausių dailės formų, atrasta ir ištobulinta dar bronzos amžiuje. Šio užsėmimo metu trumpai apžvelgsime mozaikos istoriją ir praktines jos pritaikymo galimybes šiandien. Susipažinsime su pagrindiniais mozaikų motyvais, medžiagomis ir įrankiais reikalingais mozaikoms kurti. Praktinio užsiėmimo metu patys dėliosime ir klijuosime mozaikas.  . Trukmė 1 val. 10 min.

Dubingiai. Didybė – Brolybė- Galia. Skaityti daugiau...

Kviečiame Jus pasivaikščioti po Dubingius ir susipažinti su miesteliu bei su jo visu “kalnu” įvykių.Sužinosite, kaip keitėsi ir kaip buvo vertinamas šis kraštas, kokios “virė” aistros, meilės istorijos, intrigos, paskalos, sprendimai, audringos kovos ir užgimusi architektūra. Ką čia veikė Vytautas Didysis, ne viena kunigaikščių Radvilų karta, prezidentas Antanas Smetona ir kitos asmenybės. Pasigrožėsite gamtos išskirtinumu. Susipažinsite su Asvejos ežeru ir jo paslaptimis. Tai didžiausią ilgį turintis Lietuvos ežeras. Išgirsite negirdėtų pasakojimų ir vis dar čia tebegyvenančių legendų. Trukmė 1 val.

Dubingių žirgynas. MiniZoo. Skaityti daugiau...

“Mini Zoo” yra svarbi “Dubingiai Diamond Resort” rekreacinės infrastruktūros dalis – tai edukacinės – pažintinės programos dalis gamtos pasiilgusiam žmogui. Mini zoologijos sode auginami elniai, danieliai ir muflonai, gražuolės alpakos, poniai ir mini arkliukai, ganosi mini ožkytės ir avys, veisiami greitakojai stručiai, išdidžiai vaikštinėja povai, o ežero saloje laisvai bėgioja triušiai ir įvairių veislių vištos. Ežere plaukioja muskusinės antys ir juodosios gulbės. Žirgų alėjoje galėsite grožėtis fryzų, paintų, holšteinų bei Lietuvos jojamųjų veislių žirgais, o taip pat susipažinti su ten gyvenančiais mini arkliukais ir poniais. Kviečiame ir į grupines ekskursijas po Dubingių žirgyną – trys viename. Tai ekskursija po žirgyną, Mini zoo ir strutyną vienu metu. Čia supažindinsime Jus su nuostabiais Dubingių žirgyno gyventojais – kupranugariuku Fokusu, asiliuku Antonu, mini kengūrytėmis, pamatysite tauriuosius elnius, grakščiuosius danielius, gražuoles alpakas, juodąsias gulbes, ožiukus, aveles, triušius ir vištytes bei daug kitų gyvūnų vienoje vietoje. Taip pat ekskursijos metu Jūsų laukia įdomi ir įspūdinga, mokomoji – pažintinė ekskursija į tikrą stručių fermą. Susipažinsite su neįtikėtinais fermos gyventojais. Pamatysite įspūdingo dydžio stručių kiaušinius, turėsite retą galimybę pažiūrėti, kokio storio stručio kiaušinio lukštas ir galėsite stručių kiaušinius sulyginti su putpelės ir vištos kiaušiniais. Trukmė 1,5 val.

Tradicinių amatų centras „Meniškas kaimas“. Skaityti daugiau...

Tai kūrybinė erdvė, kurioje atgyja senovės ir šiuolaikiniai lietuvių amatai, tradicinės liadies dainos. Edukacinės programos metu pamatysite autentiškas keramikos dirbtuvesir molio degimo krosnį, tapsite skulptoriais, odininkais, vilnos velėjais ir kitais amatininkais. Po edukacinės programos vaišinsitės Aukštaitiškais bulviniais blynais su mėsa ir arbata. Trukmė 2 val.

Balninkų stiklo muziejus. Skaityti daugiau...

Pirmajame specializuotame stiklo dirbinių muziejuje Lietuvoje eksponuojama XX-XXI a. sandūroje veikusių Lietuvoje stiklo fabrikų bei gamyklų pagaminti stiklo dirbiniai, XVII-XIX a. veikusių stiklo manufaktūrų stiklo dirbinių duženų ir ugniai atsparių medžiagų liekanos. Edukacinė programa „Aukštaičių valgiai – karalių stalui“ tai puikus būdas su Rytų Aukštaitijos regiono kulinariniu paveldu, bet ir gaminimo drauge pramoga. Dalyviai patys gamins ir galiausiai ragaus savo paruoštą aukštaitišką patiekalą.  Arba Aukštaitiškų patiekalų degustaciją  ir ekskursiją po muziejų. Ragausite 4 aukštaitiškus patiekalus (Čičinsko kepsnys, kukorai, Aukstaitiški koldūnai ir karvojus Trukmė 2 val.)

Kelionės išvykimo vietą ir datą renkatės Jūs.

Ši kelionės programa skirta susibūrusioms grupėms: Įmonėms, Kompanijoms, Moksleiviams

Jeigu neturite grupės

Rinkitės maršrutą su Turingoo Audiogidu

Arba ieškokite panašios programos

Norėdami gauti individualų pasiūlymą grupei, PATEIKITE UŽKLAUSĄ:

 • pateikdami dalyvių skaičių
 • išvykimo miestą
 • kelionės / renginio pavadinimą

Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus.

Jeigu neturite grupės

Rinkitės maršrutą su Turingoo Audiogidu

Papildoma informacija

AUTOBUSAS

Autobusai:

20 vt. tame tarpe ir gidas;     23 vt. tame tarpe ir gidas;

 32 vt. – 36 vt; 

44 vt. – 50 vt;      53 vt. – 56 vt;     60 vt. – 72 vt;

 

Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra, garso aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone, turite segėti saugs diržus. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse (virš 29 vt.) galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi!

BAGAŽAS

Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui:

Vienos dienos kelionėje neviršytų 10 kg.

Kelionėje su nakvyne neviršytų 30 kg.

Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

APGYVENDINIMAS

Jeigu kelionė su nakvyne Jūs galite rinktis viešbutį, nakvynės vietą pagal pateiktus pasiūlymus.

Kaina
Nuo 65 €/asm.
Minimali kaina, kuomet pasirinktos minimalios išlaidos.


Kaina priklauso nuo:

 • Išvykimo vietovės;
 • Pasirinktų lankomų mokamų objektų / programų;
 • Žmonių skaičiaus (transportavimo dydžio ir kainos kurią pasidalins keliautojai);
 • Programa ruošiama jau susibūrusioms grupėms.

Maršrutuose vis daugėja naujų programų, atnaujintų dvarų ir naujų paruoštų turistams vietovių. Rašykite užklausoje ir mes pateiksime visus naujinius  🙂