Turin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatoriusTurin.lt  –  Kelionių ir Laisvalaikio organizatorius
Pamiršote slaptažodį?

KAUNAS SLEPIASI POŽEMIUOSE

Kleionės programa

SUSITIKIMO VIETA: prie tiltelio į Kauno pilį

Pažintinė ekskursija Maironio lietuvių literatūros muziejuje. Maironio lietuvių literatūros muziejaus požemiai taip pat turi savą istoriją. Kažkada čia buvo kalinami nusikaltėliai. Tai primena rūsyje pastatytos lovos. Tuo tarpu šalia esančiuose “Hansa sandėliuose” požemiai buvo panaudojami kur kas buitiškesnėms reikmėms – čia buvo laikomi javai ir kitos prekės. Tam buvo naudojami ir Perkūno namų požemiai. Ekskursijos dalyviams taip pat siūloma apsilankyti Maironio amžinojo poilsio vietoje, Keramikos muziejuje, antikvariato “Kolekcija” bei kituose požemiuose. Ekspozicijoje „Požemio galerija: rašytojai meno kūriniuose“ pristatomi eksponatai priklauso vaizduojamosios dailės šakai ir seniausiai trimačio meno rūšiai. Tai – skulptūra ir įvairios jos formos – medalis, plaketė, bareljefas, skulptūrinis portretas, biustas, statula.

Pažintinė ekskursija Medicinos ir farmacijos istorijos muziejuje. Farmacijos skyriaus ekspozicija. Ekspozicija vaizduoja XIX a. pab. Lietuvos miesto vaistinę. Oficina, arba receptų kambarys. Koktorija. Šioje patalpoje būdavo gaminami užpilai bei nuovirai, plaunami ir džiovinami indai, distiliuojamas vanduo. „Materialinis” kambarys. Tai vaistinių medžiagų atsargų kambarys. Laboratorija. Rūsys. Medicinos istorijos ekspozicija. Ekspozicija supažindina su Lietuvos medicina 1918-1940.

Apsilankymas Kauno pilies požemiuose. Neabejojama, kad Kauno pilį ir Šv.Jurgio bažnyčią jungė slaptas tunelis. Kažkada čia veikė vienuolynas. “Tai pagimdė dar vieną legendą, kad tunelį išsikasė pilies kariai, kad galėtų patekti pas vienuoles. Kiti pasakoja atvirkščiai, kad vienuolės veržėsi pas kareivius. Iš tiesų šis tunelis buvo skirtas pasitraukti į saugesnę vietą – pilį ir taip išvengti užpuolikų”, – sako R.PabilionisEkskursijos metu turėsite unikalią galimybę pamatyti požeminį Kauną ir pajusti tikrą požemių dvasią. Šios ekskursijos metu galite susitkti vaiduoklių, išgirsti grandinių žvangesį ar net nakvišų alsavimą. Pasak senovės legendų, po Kauno miesto grindiniu slypi požemių labirintas, jungiantis daugelį senamiesčio pastatų. Manoma, kad vienu iš požemių, vedančių iš Kauno pilies, nuo kryžiuočių paspruko Lietuvos kunigaikštis Vaidotas. Pamatykite tai, ką matė tik išrinktieji.

Apsilankymas miesto Rotušėje. Lauke susipažinsime su pačios rotušės istorijos fragmentais. Toliau lankytojai žengs per paradines duris. Įdomi detalė ta, jog senais laikais į rotušę galima buvo patekti pro tiltelį, mat apie tai byloja ir sienoje likusios skylės, skirtos pakeliamo tiltelio grandinėms. Žengsime į požemius, kurie per amžius keletą kartų pakeitė savo paskirtį. Buvo naudojama ir sandėliavimui, būrėsi ir miesto valdžia, buvo ir įkalinimo vieta.

Papildoma informacija

  • Kaina priklauso nuo pasirinktų lankomų objektų ir programų, žmonių skaičiaus, išvykimo vietos.
  • Individualus planas ruošiamas jau susirinkusioms grupėms.
  • Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus.
  • Norėdami prisijungti prie formuojamų grupių, ieškokite pasiūlymų >>ARTIMIAUSIOS KELIONĖS