Turin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatoriusTurin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatorius
Pamiršote slaptažodį?

RYTŲ AUKŠTAITIJA – MOLĖTAI, GINUČIAI, BITININKYSTĖS MUZIEJUS, ŠAKOČIO KEPIMAS

KELIONĖS TIKSLAS: Kaunas, Ukmergė, Molėtai, Mindūnai, Ginučiai, Strigailiškis, Palūšė.

VIENOS DIENOS IŠVYKOJE GALITE PATIRTI:

Išsirinkite Jums tinkamiausias programas / objektus:

Edukacinė programa ,,Dangaus šviesulių pažinimas“- Etnokosmologiniame muziejuje. Etnokosmologijavizualinių, emocinių, etninių, dvasinių, pažintinių, pragmatinių, prognostinių ir ontologinių ryšių su Kosminiu pasauliu visuma. Lietuvos etnokosmologijos muziejus yra pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Muziejaus esmė – žmogaus ir žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu. Pagrindinis Lietuvos etnokosmologijos muziejaus uždavinys yra rinkti, kaupti, sisteminti, saugoti, moksliškai tyrinėti, eksponuoti ir teikti lankytojams informaciją apie žmogaus ir žmonijos ryšius su Kosminiu pasauliu.

Ekologinis Turistinis žygis iki pažintinės programos ,,Senolių išminties knygą atvertus“– etnografinėje sodyboje. Senosios dangaus šviesulių stebyklos buvo skirtos ne tik dangaus šviesulių stebėjimams, tačiau ir tradicinėms tikybinėms apeigoms. Senovinėje dangaus šviesulių stebykloje „Astronomijos ištakos“ (1 val.) 

Molėtų astronomijos observatorijos lankymas. Observatorijoje organizuojamos ekskursijos, kurių dalyviai supažindinami su Lietuvos ir pasaulio astronomijos naujienomis, teleskopais, nuostabaus grožio spalvotomis planetų, žvaigždžių, ūkų, spiečių, galaktikų nuotraukomis. Dieninės ekskursijos metu taip pat yra pademonstruojamas 165 cm skersmens teleskopas – didžiausias mokslinės paskirties įrenginys Šiaurės Europoje.

Pažintinė programa ,,Lietuva- 1000 piliakalnių kraštas“- Vilkmergės piliakalnis. Šis piliakalnis ,kaip gynybinis objektas, buvo naudojamas 10-15 a. 1225 m. kunigaikštis Dausprungas ant jo pastatė medinę pilį ir davė pradžią gyvenvietei. Pilis buvo nuolat puldinėjama kryžiuočių ir galiausiai sudeginta. Legendos ir mitai. Pravažiuojame

Apsilankymas senovės bitininkystės muziejuje. 1984 metais įkurtas muziejus Šiaurės rytų Lietuvoje, Stripeikių kaime.  Muziejaus teritorijos pakraštyje stovi galingos ąžuolinės skulptūros, vaizduojančios lietuvių, indų, egiptiečių ir Amerikos indėnų mitus. ~ Arba Edukacinė programa “Radvilų desertas” Edukacinės programos tikslas – skatinti įvairaus amžiaus asmenų domėjimąsį bičių produktais ir bitininkyste. Supažindinti su vietininteliu Pabaltyje esančiu Senovinės Bitininkystės muziejumi. Medaus degustacijos metu bus pasakojama apie medaus rūšis, jų skirtumus, vyks tuo metu esančių medaus rūšių degustacija.

Apsilankymas Ginučių kaime.Ginučiai – gatvinis kaimas Ignalinos rajone, Aukštaitijos nacionaliniame parke, tarp Almajo ir Sravinaičio ežerų bei Srovės upelio. Kaimą supa Linkmenų miškas. Stūkso Ginučių piliakalnis (IX–XII a. archeologijos paminklas, ant kurio galbūt stovėjusi Linkmenų pilis).

Parodomasis Žuvienės virimas Ginučiuose. Sodybos šeimininkai įgiję Tautinio paveldo sertifikatą ir sukuria galimybę stebėti atgimusias senąsias ežeringiausio Lietuvos regiono gyventojų žuvienės virimo tradicijas pagal krašto receptus. Programos metu sodybos šeimininkas verda žuvienę pagal šimtametes Rytų Aukštaitijos krašto žvejų tradicijas.

Kopimas į Ladakalnį.Ladakalnis – Aukštaitijos “Venecija”, kuri randasi Ignalinos rajone, tarp Ūkojo ir Linkmeno ežerų, Papiliakalnės kaime, Aukštaitijos nacionaliniame parke. Tai 175 m aukščio kalnas, geomorfologinis gamtos paminklas.Nuo kalno matosi net 6 legendomis ir padavimais apipinti ežerai: Ūkojas, Linkmenas, Pakasas, Asėkas, Alksnaitis, ir Alksnas. Yra paprotys į kalno viršūnę užnešti akmenukų ir palikti prie viršūnėje augančio ąžuolo.

Edukacinė programa Ignalinos krašto muziejuje. „Žvejyba Ignalinos krašte“. Ignalina – ežerų kraštas. Rajone yra per du šimtus ežerų, užimančių beveik 8 procentus Ignalinos rajono teritorijos. Susipažįstama su senoviniais žvejybos įrankiais, žvejybiniais tinklais, jų mezgimu. Kalbama apie žuvų rūšis, jų gaudymo tradicijas, pristatomas interaktyvus žaidimas „Ežerų krašto žinovas“. Sukurta inovatyvi paslauga – interaktyvus žaidimas leidžia pristatyti krašto istoriją nenuobodžiai, pasitelkiant žaidybines formas, kūrybiškus personažus, virtualiai  keliaujama po Ignalinos kraštą.

Edukacinė programa “Šakočio kepimas”. Jūsų laukia  supažindinimas su šakočio kepimo istorija;  Šakočio kepimas tikros ugnies kaitroje, įtraukiant į kepimo procesą visus programos dalyvius;  Kepamų šakočių degustacija (tradicinis ir trapusis šakotis) kava arba arbata.

Kelionė prie Lušių ežero Palūšėje. Palūšėje yra medinė Palūšės Šv. Juozapo bažnyčia (pastatyta 1757 m., seniausia medinė bažnyčia Lietuvoje), varpinė (pavaizduota ant buvusio 1 lito banknoto) ir koplytėlė – Kultūros vertybių registre registruotas architektūros kompleksas.

Edukacinė programa ,,Paukščių kaime” . Jei trokšti laimės, Laimės paukštė gyvena Cijonuose, Atvažiuok ir surask ją. Tai vieta vaizdingame Aukštaitijos nacionaliniame parke, kur gali pamatyti daugiau paukščių nei kada nors esi matęs ir išgirsti daugiau jų balsų nei kada nors esi girdėjęs.
Vaišinsimės milžiniškoje keptuvėje ant laužo ugnies iškepta kiaušiniene iš įvairių paukščių kiaušinių ir ką tik išvirta kvapnia žolelių arbata.Apie šiuos sparnuočius šeimininkė gali valandų valandas pasakoti, nes tik ,,Paukščių kaime’’ gyvena daugybė naminių paukščių rūšių. Tarp jų yra kilusių iš Afrikos.

Kelionė į Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštą –Jo aukštis – 36 m. Įveikus išbandymą aukščiu, užlipus serpantininiais laiptais į aukščiausią bokštą Lietuvoje, kvapą užgniauš ir nuo bokšto atsiveriantys vaizdai. Pirmą kartą Lietuvoje turėsite galimybę savo akimis iš paukščio skrydžio išvysti Siesarties hidrografinį draustinį, apimantį takoskyrinį  Siesarties ežerą.

Keliaujame į Mindūnus. Žuvienės degustacija. Jus pasitiks su dainomis ir šokiais. Turėsite galimybę susipažinti su žuvienės virimo procesu ir degustuoti. Taip pat yra galimybė pažvejoti mini tvenkinyje su mini meškerėmis (1 val. trukmė)

Žvejų muziejaus lankymas. Ežerų žvejybos muziejaus ekspozicijose galima pamatyti įvairius žvejybos įrankius, kuriais žvejojo Rytų Lietuvos žmonės 19 a. pabaigoje, susipažinti su archaine žvejyba bei sužinoti, kaip šis verslas kito

Virtuali edukacinė erdvė “Molėtai kitaip”Ateik! Pamatyk! Pajausk! Gyva istorija prieš Jūsų akis virtualios realybės ture: tik pas mus atgyja Luokesų ežero polinė gyvenvietė, plauko didelės lydekos po Baltųjų Lakajų ledu, gaudžia Giedraičių mūšis. Įdomūs pasakojimai apie Molėtų praeitį, interaktyvūs žaidimai: „Rojaus lydeka“, „Molėtai – taip, ne“ – įsuks į Molėtų istorijos sūkurį.

Didybė – Brolybė- Galia. Kviečiame Jus pasivaikščioti po Dubingius ir susipažinti su miesteliu bei su jo visu “kalnu” įvykių.Sužinosite, kaip keitėsi ir kaip buvo vertinamas šis kraštas, kokios “virė” aistros, meilės istorijos, intrigos, paskalos, sprendimai, audringos kovos ir užgimusi architektūra. Ką čia veikė Vytautas Didysis, ne viena kunigaikščių Radvilų karta, prezidentas Antanas Smetona ir kitos asmenybės.

Dubingių žirgynas. MiniZoo.“Mini Zoo” yra svarbi “Dubingiai Diamond Resort” rekreacinės infrastruktūros dalis – tai edukacinės – pažintinės programos dalis gamtos pasiilgusiam žmogui. Mini zoologijos sode auginami elniai, danieliai ir muflonai, gražuolės alpakos, poniai ir mini arkliukai, ganosi mini ožkytės ir avys, veisiami greitakojai stručiai, išdidžiai vaikštinėja povai, o ežero saloje laisvai bėgioja triušiai ir įvairių veislių vištos. Kviečiame ir į grupines ekskursijas po Dubingių žirgyną – trys viename. Tai ekskursija po žirgyną, Mini zoo ir strutyną vienu metu.

Tradicinių amatų centras „Meniškas kaimas“. Tai kūrybinė erdvė, kurioje atgyja senovės ir šiuolaikiniai lietuvių amatai, tradicinės liadies dainos. Edukacinės programos metu pamatysite autentiškas keramikos dirbtuvesir molio degimo krosnį, tapsite skulptoriais, odininkais, vilnos velėjais ir kitais amatininkais. Po edukacinės programos vaišinsitės Aukštaitiškais bulviniais blynais su mėsa ir arbata.

Šironija – tai nuostabus, jaukus ir unikalus kraštas Molėtų rajono pakraštyje. Čia, žaliausių miškų ir tankiausių pievų apsuptyje, giedant paukščiams ir pučiant maloniam vėjeliui, puiki vieta poilsiui nuo triukšmingo ir įtempto miesto gyvenimo. Tai nėra kaimo turizmo sodyba. Na gal truputį, bet visiškai kitokia nei dauguma. Mūsų erdvė nėra sukurta specialiai turistams, vestuvininkams ar stovyklautojams.

Suaugusiems galime įtraukti atitinkamas regiono degustacijas. (N-21)

ŠIOJE KELIONĖJE / EKSKURSIJOJE GIDAUS

Visoje Lietuvoje vis daugėja naujų programų, atnaujintų dvarų ir naujų paruoštų turistams vietovių, tad visos informacijos nespėjame atnaujinti internetinėje svetainėje. Rašykite užklausoje ir mes pateiksime visus naujinius  🙂

SKIRTA: SUAUGUSIEMS, MOKSLEIVIAMS SU LYDINČIAIS ASMENIMISKelionė / Ekskursija / Renginys

Eur/asm.NUO 21 EUR/ASM

 • Susitikimo / išvykimo vietą: RENKATĖS JŪS
 • Laikas: RENKATĖS JŪS
 • Trukmė: PRIKLAUSYS NUO JŪSŲ PASIRINKIMŲ

UŽSAKYTI / PAKLAUSTI >>

Kelionės išvykimo vietą ir  datą renkatės Jūs.

Ši kelionė skirta susibūrusioms grupėms. Kompanijoms / Moksleiviams

MINIMALI KAINA ASMENIUISU minimaliu mokamų objektų skaičiumi ir maksimaliu asm. sk.

asm.NUO 21 EUR

KAINA PRIKLAUSO NUO:

 • Miesto / išvykimo vietos;
 • Pasirinktų lankomų mokamų objektų / programų;
 • Žmonių skaičiaus (autobuso dydžio ir transportavimo kainos kurią pasidalins keliautojai).

 

Individualus planas ruošiamas jau susibūrusioms grupėms

Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus.UŽSAKYTI / PAKLAUSTI >>

UŽSISAKYTI INDIVIDUALIĄ EKSKURSIJĄ/KELIONĘIndividualus planas ruošiamas jau susibūrusioms grupėms kompanijoms / moksleiviams.

NORĖDAMI GAUTI PASIŪLYMĄ PARAŠYKITE UŽKLAUSĄ:

 • PATEIKDAMI DALYVIŲ SKAIČIŲ
 • IŠVYKIMO MIESTĄ
 • KELIONĖS / RENGINIO PAVADINIMĄ
 • PATIKUSIUS OBJEKTUS KURIUOS NORITE ĮTRAUKTI

Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus. Galite pasikliauti mūsų rekomendacijomis.UŽSISAKYTI >>

Papildoma informacija

Atobusai:

20 vt. tame tarpe ir gidas

32 vt. – 36 vt.

44 vt. – 50 vt

53 vt. – 56 vt.

60 vt. – 72 vt.

Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra, garso aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone, turite segėti saugs diržus. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse (virš 29 vt.) galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi!

Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 30 kg. Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Jeigu kelionė su nakvyne Jūs renkatės viešbutį, nakvynės vietą pagal pateiktus pasiūlymus.