Turin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatoriusTurin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatorius
Pamiršote slaptažodį?

ŠIAULIAI – SAULĖS IR ŠOKOLADO MIESTAS

KELIONĖS TIKSLAS: Šiauliai.

VIENOS DIENOS IŠVYKOJE GALITE PATIRTI:

Išsirinkite Jums tinkamiausias programas / objektus:

Pažintis su Saulės miestu. 1236 m. Šiaulių vietovardis “Soule” pirmą kartą paminėtas rašytiniuose šaltiniuose – Eiliuotoje Livonijos kronikoje, aprašančioje Saulės mūšį.

NATO oro pajėgų bazė. Ekskursijos metu susipažinsite su NATO oro policijos misijos istorija, bendravome su karinių oro pajėgų lakūnais. Turėsie puikią galimybę oro uosto teritorijoje esančiame angare iš arti apžiūrėti vieną iš NATO misijos naikintuvų, taip pat, iš arti stebėti naikintuvų pakilimą į orą. Po to dar apžiūrėsite Lietuvos kariuomenės orlaivį „Spartan“

Edukacinė programa ,,Saldžioji laboratorija“-,,Rūtos“ fabriko muziejuje. Lankomiausias Šiaulių objektas – Šokolado muziejus. Žvilgtelsite į beveik keturių tūkstančių metų šokolado istoriją, sužinosite, kaip šokoladą gamino majai ir actekai, kaip šio skanėsto vartojimo tradicijos keitėsi bėgant amžiams. Po to trumpam tapsite šokolado meistrais! Sužinoję, kaip gaminami įvairūs saldainiai, išmėginsite savo jėgas gaminant šokoladinius skanumynus ir čia pat juos ragausite.  

Monetų istorija, kolekcionavimas, kaldinimas Užsiėmimo metu naudojama vaizdinė medžiaga, pasakojama apie senąsias pasaulio ir Lietuvos monetas, jų kaldinimo ypatumus nuo antikos iki šių dienų. Ekspozicijoje rodomi senų sidabrinių monetų lobiai, supažindinama su įvairiomis monetomis. Demonstruojamas rankinis monetų kalybos procesas. Mokiniai patys galės nusikalti proginę monetą savo būsimai kolekcijai.

Archeologiniai kasinėjimai Per pratybas mokiniai gali tapti archeologais. Kiekvienam mokiniui skiriamas plotelis su jame slypinčiais archeologiniais radiniais. Mokiniai išmoksta kasinėti, tvarkyti radinius, tiriamus plotus užfiksuoti pagal visas archeologijos mokslo taisykles. O kokie bus radiniai, priklausys nuo atsitiktinumo – kaip ir realiame gyvenime.

Viso, lietuviška valiuta. Šiaulių miesto biblioteka kviečia aplankyti unikalų centų kambarį. Tai lyg paminklas lietuviškai valiutai – litui. Prieš atsisveikinant su senąja valiuta, šiauliečiai sunešė turimus centus. Kambario sienos ir lubos išklijuotos centais, pastatytas ir simbolinis sostas, virš kurio pakabinta didžiulė vieno lito moneta ir Lietuvos žemėlapis. Visas žemėlapio plotas išklijuotas baltais centais, gyvenvietės – 10-ies, 20-ies ir 50-ies centų monetomis, o didieji miestai pažymėti metaliniais litais. Dar vienas Centų kambario eksponatas – iš 10 litų sidabrinių monetų pagamintas Vyčio Kryžius.

Pasidaryk raktų pakabuką. Kaip manote, kas išgarsino Šiaulių miesto vardą? Kas tas žmogus, pradėjęs verslą nuo primityvios odos dirbtuvėlės ir išplėtęs ją iki didžiausio odos fabriko visoje Rusijos imperijoje? Praverkite paslapties širmą apsilankę muziejuje. Pamatykite, užuoskite ir prisilieskite prie išdirbtos gyvūnų odos. Žmogaus reikmėms ji naudojama nuo neatmenamų laikų. Apavas, rūbai, žirgo reikmenys, buitiniai indai ir krepšiai – tai tik nedidelė odos panaudojimo galimybių dalis. Kviečiame į Ch. Frenkelio odos dirbtuvėles pasigaminti praktišką daiktą – raktų pakabuką. Pasipuoškite jį firminiu Ch. Frenkelio odos fabriko antspaudu arba dekoruokite savo sukurtais ornamentais ir piešiniais.

Alpakų ūkis. Dargaičių kaime, Šiaulių rajone išvysime alpakas: iš kur jos kilo, kaip atsirado Lietuvoje, kuo ypatingi šie gyvūnai, pristatoma alpakų vilna ir jos gaminiai. Pirmyn susipažinkime su šiais įdomiais gyvūnais. Be to, ūkyjr gyvena net 21 skirtinga gyvūnų rūšis. Prižiūrint šeimininkui gyvūnus galima pašeriti, paglostyti, kartu nusifotografuoti.

Piemenėlių vargai ir pramogos. Kerdžiaus ragas mažuosius kviečia susiburti Žaliūkių malūnininko sodyboje. Lauke vedamo naujo edukacinio užsiėmimo dalyviai, tapę piemenėliais, sužinos įvairių dalykų apie ganiavą senajame kaime. Kerdžius parodys, kaip buvo daromi piemenų muzikos instrumentai – iš medžio žievės ir mediniai lumzdeliai, skudučiai, švilpynės, šiaudo birbynės, galės jais paraliuoti. Piemenėliai išmoks nusivyti virvutę ir virvę, padaryti pantį. Lauks ir tradiciniai piemenėlių žaidimai: lenktynės su maišais, paslėptų daiktų ieškojimas, muštukas. Galiausiai bus ragaujama lauže keptų bulvių su lupenomis. Šiame edukaciniame užsiėmime piemenėlių vargai nedideli, o pramogos – smagios.

Gynybos ir karybos edukacijos centras. Centras savo veiklą pozicionuoja kaip patriotinio ugdymo priemonę, dėmesį sutelkiant į Lietuvos kovas už laisvę ir nepriklausomybę XX a. Edukacijos centre veikia nuolat atnaujinamos 1918-1920 m. ir 1944-1953 m. kovoms dedikuotos ekspozicijos. Lankytojams suteikiama galimybė per istorinius pasakojimus ir eksponatus iš arčiau susipažinti su ryžtu ir galimybe ginti Tėvynę. Padidintas dėmesys skiriamas jaunimo (moksleivių) ugdymui, įtraukiant į užsiėmimus Šiaulių universiteto studentus per edukacines praktikas.

Bizonų ranča. Audros ir Rolando Schelenz’ų šeima džiaugiasi galėdami pasidalyti savo reikšminga ir informatyvia patirtimi apie savo fermos pagrindinius „herojus“ – bizonus. Apsilankykime ir sužinokime daugiau apie šiuos gyvūnus.

Edukacinė programa Indėnų buitis ir žaidimai. I dalis. Dalyviai yra supažindinami su Karlo May – Amerikos indėnų buities ekspozicija, kviečiami pasėdėti indėniškame vigvame ir, skambant indėniškai muzikai, pasiklausyti pasakojimo apie indėnų gyvenimo papročius, atlikti keletą praktinių užduočių su indėniško rašto pavyzdžiais. II dalis. Dalyviai šaudo iš lankų į taikinius Kelmės dvaro parke. III dalis. Dalyviai geria ant laužo virtą indėnišką arbatą ir ragauja kukurūzinius irokėzų paplotėlius

Kryžių kalno ekspozicija ,,Kryžiai – širdies atspindžiai“. Apsilankymas Kryžių kalne. Tai kalnas liudijantis pagarbą ir ištikimybę kryžiaus aukai, per kurią Kristus išgelbėjo visų laikų ir kartų žmones. Kryžių kalnas primena ne tik Atpirkėjo kančią bei mirtį, bet ir Jo prisikėlimą ir išaukštinimą, sykiu ir kiekvieno žmogaus išaukštinimą per Kryžiaus slėpinį.Keliaujantys į Kryžių kalną, jame besimeldžiantys, statantys kryžius, liudija iš kryžiaus trykštančią stiprybę, neišsenkančią viltį ir tikėjimą Dievo meile.

Kelmės dvaras– vienas iš seniausių ir įdomiausių dvarų statinių Žemaitijoje. Mūriniai rūmai statyti 18 a. pab. Daugelį metų dvarą valdė lenkų kilmės bajorai Gruževskiai. Dvarvietė svarbi ir Lietuvos istorijai. Čia prasidėjo 1831 metų sukilimas prieš to meto carinę Rusiją. Edukacinė programa „Teatralizuotas  pasakojimas apie dvarą ir jo papročius“ XVIII a. muzika, prabangiai apstatyta  dvaro rūmų salė  nukelia atvykusiuosius  į baroko spindesio, manieringų papročių laikotarpį. Dvaro svečius pasitinka  „ponia“ ir „ponas“, kurie pasiūlo  nusikelti visiems  trys  šimtus metų  atgal į baroko laikotarpio dvarą ir  susipažinti  kokia  buvo  XVIII a. dvariškių apranga,  jos aksesuarai, papročiai bei  etiketas.

Degustacinė ekskursija Šiauliai: Tarpukario skoniai ir pasakojimai. Ponia Antanina kviečia į „laiko mašina“ nusikelti į tarpukario Šiaulius! Pasivaikščiojimas Šiaulių bulvaru ir ne tik.. Malonioje aplinkoje, skambant muzikai, skanausite patiekalus, kurių receptai išsaugoti „smetoniškoje“ valgių gaminimo knygoje, išgirsite netikėtų ir nuotaikingų pasakojimų.

Lankome Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų Karalienės bažnyčią-tai buvusi bernardinų vienuolyno bažnyčia, ją puošia devyni barokiniai altoriai, didžiajame aktoriuje XVII a. Dievo Motinos su Kūdikiu paveikslas. Čia buvusiose vienuolių celėse dabar yra ekspozicija pasakojanti vienuolyno, bažnyčios ir miestelio istoriją. Edukacija: Piligrimų gira. Paragaukime XVI a. receptūros giros, fermentacijos būdu iš juodos duonos, vaisių, uogų, kmynų ir kitų maisto produktų. Lietuviai gamindavo ir vartodavo daug giros rūšių.5 skirtingų rūšių naminė gira, kuri išsiskiria skoniu, istorija ir edukacinės programos pravedimu. Jūsų laukia skani gira, užduotys, linksmi ir profesionalūs edukatoriai „Piligrimai“.

Suaugusiems galime įtraukti atitinkamas regiono degustacijas. (N-21)

ŠIOJE KELIONĖJE / EKSKURSIJOJE GIDAUS

Visoje Lietuvoje vis daugėja naujų programų, atnaujintų dvarų ir naujų paruoštų turistams vietovių, tad visos informacijos nespėjame atnaujinti internetinėje svetainėje. Rašykite užklausoje ir mes pateiksime visus naujinius  🙂

SKIRTA: SUAUGUSIEMS, MOKSLEIVIAMS SU LYDINČIAIS ASMENIMISKelionė / Ekskursija / Renginys

Eur/asm.NUO 22 EUR/ASM

 • Susitikimo / išvykimo vietą: RENKATĖS JŪS
 • Laikas: RENKATĖS JŪS
 • Trukmė: PRIKLAUSYS NUO JŪSŲ PASIRINKIMŲ

UŽSAKYTI / PAKLAUSTI >>

Kelionės išvykimo vietą ir  datą renkatės Jūs.

Ši kelionė skirta susibūrusioms grupėms. Kompanijoms / Moksleiviams

MINIMALI KAINA ASMENIUISU minimaliu mokamų objektų skaičiumi ir maksimaliu asm. sk.

asm.NUO 22 EUR

KAINA PRIKLAUSO NUO:

 • Miesto / išvykimo vietos;
 • Pasirinktų lankomų mokamų objektų / programų;
 • Žmonių skaičiaus (autobuso dydžio ir transportavimo kainos kurią pasidalins keliautojai).

 

Individualus planas ruošiamas jau susibūrusioms grupėms

Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus.UŽSAKYTI / PAKLAUSTI >>

UŽSISAKYTI INDIVIDUALIĄ EKSKURSIJĄ/KELIONĘIndividualus planas ruošiamas jau susibūrusioms grupėms kompanijoms / moksleiviams.

NORĖDAMI GAUTI PASIŪLYMĄ PARAŠYKITE UŽKLAUSĄ:

 • PATEIKDAMI DALYVIŲ SKAIČIŲ
 • IŠVYKIMO MIESTĄ
 • KELIONĖS / RENGINIO PAVADINIMĄ
 • PATIKUSIUS OBJEKTUS KURIUOS NORITE ĮTRAUKTI

Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus. Galite pasikliauti mūsų rekomendacijomis.UŽSISAKYTI >>

Papildoma informacija

Atobusai:

20 vt. tame tarpe ir gidas

32 vt. – 36 vt.

44 vt. – 50 vt

53 vt. – 56 vt.

60 vt. – 72 vt.

Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra, garso aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone, turite segėti saugs diržus. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse (virš 29 vt.) galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi!

Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 30 kg. Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Jeigu kelionė su nakvyne Jūs renkatės viešbutį, nakvynės vietą pagal pateiktus pasiūlymus.