Turin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatoriusTurin.lt  –  Kelionių ir Laisvalaikio organizatorius
Pamiršote slaptažodį?

VIENOS DIENOS KELIONĖ PANEMUNE – ROJAUS KELIU

KELIONĖS TIKSLAS: Seredžiaus piliakalnis, Veliuona, Panemunės pilis, Šilinė, Vilkyškiai, Rambynas

Kelionės programa

IŠVYKIMO VIETA IR LAIKAS:  9.00 val. Jonavos g. “Undinės” kiemas. Kaunas (prie Circle-K degalinės)

 

GRĮŽIMAS: ~20.00 val. Jonavos g. “Undinės” kiemas. Kaunas

Kelio informacija pravažiuojant pro Raudondvario pilį-dvarą. Dvaras – XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklas. Dvaras stūkso Nevėžio dešiniojo kranto aukštutinėje terasoje, šalia Nevėžio ir Nemuno santakos. Rūmai, kartu su 3,8 ha parko teritorijoje išsidėsčiusiais dviem oficinų pastatais, oranžerija, arklidėmis ir ledaine, sudaro vieningą dvaro ansamblį. (pilį lankome iš lauko).

Pažintinė programa ,,Lietuvos istorijos 1000-mečio pėdsakai“– ant Palemono piliakalnio, Seredžiuje. Minime tūkstantmetės Lietuvos istorijos liudininkus. Nemuno slėnis iš buvusios medinės pilies Pieštvės vietos, atsilaikiusios net 70 metų prieš Lietuvos priešus.

Pažintinė programa ,,Atmintis gyva“ – Gedimino laikų, Vytauto Didžiojo laikų Veliuona. Pažintis su šiuo miesteliu. Edukacinė programa ,,Veliuona- vėlių deivė. Ką slepia Veliuonos piliakalniai.“ LDK kunigaikščių garbinimo apeigos. Gamtos paminklo ,,Laumės pėdos“ stebėjimas.

Palydėsime akimis pravažiuodami ir paklausysime istorijų apie Raudonės pilyį. Raudonės pilis – dar neseniai buvo veikianti mokykla. Atsiveria gražūs vaizdai į Nemuno vingius iš pilies bokšto panoramos. Istorijos apie garsiuosius Lietuvos didikus, jų kultūrinį palikimą Lietuvoje. Pasakojimai apie grafų tradicijas ir papročius.

Pietūs

Pietų pertrauka prie pilies (ką į kelionės krešį įsidėsi, tą burnoje turėsi :), norintys galės apsilankyti pilies restorane.

Reprezentacinių pilių reikšmė Lietuvai. Panemunės pilių reprezentaciją baigia Skirsnemunės pilis, turėjusi daug valdytojų. Istorijos apie viduramžių nusikaltimus ir bausmes. Apsilankymas pilies kalėjime, menėse, požemiuose. Lankydami Raudonės pilies bokštą ir Skirsnemunės pilį, atrandame skirtumus tarp gynybinės ir reprezentacinės pilies, sužinome istorijas, legendas.

Viduramžiai prie Nemuno. Užsiėmimai vyksta Jurbarko krašto muziejaus „Viduramžių kovų su kryžiuočiais panemunių medinėse pilyse“ ekspozicijoje ir edukaciniame kambaryje, kuriame yra medinės pilies maketas.

Teorinėje dalyje dalyviai, žiūrėdami animacinį filmąs, supažindinami su viduramžių kovų su kryžiuočiais istorija Jurbarke, riterių amunicija, ginklais, vėliavomis.

Praktinėje dalyje lankytojai gali apsivilkti žiedinius marškinius, paimti ginklus, imituoti riterių kautynes, nusifotografuoti.

Edukacinė programa sodyboje – “Bitininkystė Mažojoje Lietuvoje“. Edukacijos metu susipažinsite su realiu bičių gyvenimu, skirtingų tipų aviliais nuo kelminio iki daugiaaukščio. Išmoksite atskirti bičių motinėlę, bitę darbininkę ir traną. Degustuosite įvairių rūšių medaus, sužinosite skirtumus. Ragausite bitučių „kramtomos gumos“. Pasigaminsite natūralaus vaško žvakutes, kurias parsivešite kaip lauktuves iš Mažosios Lietuvos. Neįkainuojama gyvenimiška pamoka apie maistingus ir vaistingus bičių produktus.

Keliaujame iki Raganų eglės. Šalia Vilkyškių miestelio esančiame miške, Rambyno regioniniame parke, žaliuoja eglė – gamtos paminklas, kitaip dar vadinama Raganų egle. Tai vienas įspūdingiausių medžių Lietuvoje, nes eglės kamienas 80 cm aukštyje šakojasi net į 17 kitų kamienų. Šios žaliaskarės aukštis siekia 32,5 metrus. Žmonės pasakoja, kad eglė taip keistai suaugusi dėl to, kad kadaise pro čia jojęs Napaleonas nupjovęs jos viršūnę. O vardas šiai eglei kilęs nuo to, jog legendos pasakoja, kad kažkada šiame medyje buvusi raganų buveinė, o viena raganaitė pamilusi jaunuolį ir nespėjusi grįžti namo – jos šluota ėmusi ir sužaliavusi.

Programa Cit, Pagėgių raganos miega“ prie Vilkyškių raganų eglės kvies „raganaitės“, padovanos žiūrovams nuotaikingą pasirodymą su įvairiais kerėjimais, burtais, apeigomis. Raganaitės surengs tikrą puotą, į kurią kviečiame prisijungti visus norinčius pasiausti

Paskutinis dienos objektas Rambyno kalnas – tai legendomis ir padavimais apipintas ir gausaus turistų būrio kasmet susilaukiantis gamtos paminklas, nuo kurio viršūnės atsiveria stulbinanti padūmavusio Nemuno slėnio, pievų ir miškų panorama bei tolumoje spindintys Tilžės miesto bokštai. Ramybo kalnas mena senuosius laikus, kai jame buvo įkurtas alkakalnis, o jį supo šventasis miškas. Pasakojama, kad Rambyno kalną saugojęs pats Perkūnas ir deivė Laima. Taip pat kalnas mena Mažosios Lietuvos svarbą lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu. Pats kalnas dabar yra 45,4 m aukščio, tačiau prieš griūtis (XIX a. ir XX a.) jis buvo dar didesnis. Nuo XIX a. kalnas garsėjo kaip pagoniška dvasia persmelkta švenčių vieta, kurias organizavo Martynas Jankus, Vydūnas, Mažosios Lietuvos draugijos ir lietuvninkai. Rambyno kalnas, stūksantis Rambyno regioniniame parke, paskelbtas kultūros vertybe ir saugomas kaip mitologinis objektas

KAINA

Kaina su nuolaida: 24 eur/suaug; 21.60 eur/vaik.

ŠIUO METU ATLIEKAMI DARBAI SU PEYSERA, TAD KOL KAS NENAUDOKITE JOS APMOKĖJIMAMS 😉

Į Kelionės kainą ĮSKAIČIUOTA:

  • Kelionė patogiu autobusu
  • Kelionės vadovo, gido paslaugos, ekskursinė programa
  • Bilietai į Panemunės pilį 2 eur/asm.
  • Viduramžiai prie Nemuno 1,5 eur/asm.
  • Programa Cit, Pagėgių raganos miega“ 2 eur/asm
  • Edukacinė programa sodyboje – “Bitininkystė Mažojoje Lietuvoje“4 eur/asm.

Į kelionės kainą NEĮSKAIČIUOTA

  • Papildomos asmeninės išlaidos.
  • Pietūs, per pietų pertraukėlę.

PAPILDOMA INFORMACIJA

Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra, garso ir vaizdo aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse (virš 29 vt.) galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi! Karštas vanduo autobuse tiekiamas tik autobusui sustojus!

Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 30 kg. Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Turėkite kelionės patvirtinimo dokumentą, kurį gausite elektroniniu paštu susimokėję už paslaugą.

Translate »