Turin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatoriusTurin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatorius
Pamiršote slaptažodį?

ZANAVYKŲ KRAŠTAS – DEGUSTACIJA, PRAMOGOS

KELIONĖS TIKSLAS: Kačerginė, Lekėčiai, Zyplių dvaras, Lukšiai, Šakiai, Gelgaudiškis, Kiduliai, Sudargas

VIENOS DIENOS IŠVYKOJE GALITE PATIRTI:

Išsirinkite Jums tinkamiausias programas / objektus:

Aktyvioji programa– Kultūrinis orientacinis “Bėk Kačerga Bėk” tai azartiškas žaidimas. Taip pat, tai puikus būdas praleisti laiką su draugais ir dar geriau susipažinti su miesteliu. Susiskirstymas į komandas. Pasirenkamas komandos šūkis, pavadinimas. Dalyvių komanda gauna žemėlapį kuris padeda surasti punktus ir orientuotis aplinkoje  Jeigu orientacinis išmanusis, tuomet gaunate bilietą nuskenavimui. Komanda ieško punktų ir teisingų atsakymų laikui. Suradus visus punktus rezultatų suvedimas. Apdovanojimai. Prizai

PROGRAMA ,,DVARO DURIS PRAVĖRUS“- Zyplių dvaro kultūrinis palikimas, aplankysime dvarą, kuris išsiskiria vienu iš didžiausių parkų Lietuvoje, išlikusiais 11 pastatų. Šiandien dvaras – vienas iš labiausiai lankomų objektų Šakių rajone. Vyksta projektų pristatymai, konferencijos, sueigos, šventės, savaitgaliais rodomi kaimo teatrų spektakliai. Buvusiose dvaro arklidėse yra įrengta Zyplių dvaro galerija, čia nuolat eksponuojama daug meno dirbinių: paveikslų, rankdarbių, medžio, akmens skulptūrų, keramikos, kalvystės, stiklo dirbinių, įspūdingi sodai, kaukės 

PAŽINTINĖ PROGRAMA ,,TŪKSTANTMEČIO VARTUS PERŽENGUS“ –Lukšių parke. Gražesnį miestelį šiame krašte sunkiai surastume. Ne paslaptis, kad kalvystės ir skulptūros darbais garsėjantis miestelis, už savitumą labiausiai ir yra dėkingas entuziastui, dabartiniam miestelio seniūnui. Galimybė įsigyti Lukšių sūrelių.

ZANAVYKŲ KULINARINIO PAVELDO DEGUSTACIJA „RAGAUČIUS“ Restorane „KUCHMISTRAI“ – autentiškoje Zyplių dvaro aplinkoje įkurtas ir Lietuvos didikų virtuvės paveldą puoselėjantis restoranas, siekiantis išsaugoti ne tik kulinarinį, bet ir kultūrinį krašto paveikslą! „Zanavykų ragaučius“Ragaučiaus metu svečius pasitinka svetinga, tradiciniu aprėdu apsitaisiusi “gaspadinė” ir jos “mergučės”, sodina už tradiciniais indais ir zanavykų valgiais padengto stalo ir porina kulinarines istorijas. Programa pradedama nuo šaltų užkandžių: rūkytų mėsos gaminių: naminiai rukyti lašiniai su svogūnais, naminė šalto rūkymo dešra, taip pat silkė su natūraliai raugintais burokėliais, su prieskoniais keptas sūris, rauginti agurkai, naminė duona, “košeliena” (šaltiena), atsigaivinimui – naminė gira. Karštas patiekalas – gardžioji kopūsto galva, kepta krosnyje. Desertui vaišinama kaimiškais sviestiniais sausainiais, aguonų vyniotiniu, morkų saldainiais bei gilių kava.

KAIMIŠKO SŪRIO GAMINIMAS. Prūselių kaime aktyvi bendruomenės narė suorganizavo pirmąją sūrių šventę, kuri išaugo į kasmetinį tradicinį renginį, tapusį šio kaimo išskirtinumu – čia sumanios ir darbščios Zanavykų gaspadinės spaudžia skaniausius sūrius. Išgirsite sūrio atsiradimo istoriją, sūrio slėgimą ir mušimą, sužinosite apie zanavykišką saldaus pieno sūrį, Jūsų lauks atrakcijos ir sūrių ragavimas.

VYNO DEGUSTACIJA KIDULIUOSE. Kurioje turėsime unikalią proga įsitikinti, jog apdainuotas „Pienių vynas“ išties egzistuoja ir netgi jo paragauti. Be šio nuostabaus skonio vyno, galėsime savo skonio receptorius pamaloninti ir raudonuoju vynu, skanaudami sodraus skonio „Šešių uogų vyno“.

Sūrio ir vyno flirtas“ Degustacijos metu pristatomi “Lukšių pieninės” sūriai ir jų pasididžiavimas – sūris “Liliputas”, Ritinių bendruomenės zanavykiški sūriai, “Sūrio džiazo” prancūziški, itališki, angliški ir kt. sūriai. Degustuojami su parinktomis sūrių rūšimis derantys vynai.

GELGAUDIŠKIŲ DVARAS. Gelgaudiškis – Nedidukas miestelis Šakių rajone, garsėjantis dvaru.Visa Lietuva jį matė legendiniame filme „Tadas Blinda“: čia, kaip matome iš filmo scenų, buvęs pono Gruiniaus dvaras. Dabar šį dvarą žino visa Lietuva dėl teatralizuotų ekskursijų, organizuojamų Gelgaudiškio kultūros centro iniciatyva.,5 val. teatralizuota ekskursija su vaišėmis Gelgaudiškio dvare (3 val.)  Ekskursija po dvarą (1 val). Ekskursija su šokių pamka 

KIDULIŲ DVARAS. Kidulių dvaras kadaise priklausė LDK iždininkui Jeronimui Krišpinui Kiršenšteinui. Vėliau čia vienas paskui kitą gyveno net trys žemaičių vyskupai, o 1807 m., ruošdamasis Tilžėje pasirašyti pralaimėjimo sutartį su Prancūzijos imperatoriumi Napoleonu, gyveno Prūsijos karalius Vilhelmas III. Šiandien jaukus nedidelis dvaras restauruotas, jame puoselėjama kultūra: veikia biblioteka, vyksta įvairūs renginiai, vedamos edukacinės pamokos. PROGARMOS PASIRINKIMUI: Ekskursija ir edukacinė dvaro šokių pamoka; Istorinių dvaro šokių programa; Vyno degustacija su ekskursija. Teatralizuota ekskursija su vaišėmis.

SUVALKIEČIO SODYBA. Senovinė XIX a. pabaigos etnografinė, autentiška kaimo turizmo sodyba, didelis kiemas ir sodas, klėtis su senoviniais ūkiniais pastatais, pirtis, ežerėlis. Šalia miškas ir Nemuno upė su penkiais Sudargo piliakalniais

KUGELIO DEGUSTAVIMAS (sotus pavalgymas)keptas kugelis pradėtas ruošti 12 val prieš.

SUDARGO PILIAKALNIŲ KOMPLEKSAS – Ant Nemuno kranto, prie sienos su Kaliningrado sritimi, Sudarge stūkso 5 piliakalnių kompleksas, menantis čia vykusias kovas su kryžiuočiais. Visi 5 piliakalniai turi savo vardą: Balnakalnis, Žydkapiai, Bevardis, Pilaitė ir Vorpilis. Šis kovų su kryžiuočiais paminklas laikomas svarbiausiu po Kernavės piliakalnių istorine, archeologine ir kultūrine prasme. IŠKYLA GRAŽIOJE GAMTOS APSUPTYJE.

ŠIOJE KELIONĖJE / EKSKURSIJOJE GIDAUS

Visoje Lietuvoje vis daugėja naujų programų, atnaujintų dvarų ir naujų paruoštų turistams vietovių, tad visos informacijos nespėjame atnaujinti internetinėje svetainėje. Rašykite užklausoje ir mes pateiksime visus naujinius  🙂

SKIRTA: SUAUGUSIEMSKelionė / Ekskursija / Renginys

Eur/asm.NUO 24 EUR/ASM

 • Susitikimo / išvykimo vietą: RENKATĖS JŪS
 • Laikas: RENKATĖS JŪS
 • Trukmė: PRIKLAUSYS NUO JŪSŲ PASIRINKIMŲ

UŽSAKYTI / PAKLAUSTI >>

Kelionės išvykimo vietą ir  datą renkatės Jūs.

Ši kelionė skirta susibūrusioms grupėms. Kompanijoms / Moksleiviams

MINIMALI KAINA ASMENIUISU minimaliu mokamų objektų skaičiumi ir maksimaliu asm. sk.

asm.NUO 24 EUR

KAINA PRIKLAUSO NUO:

 • Miesto / išvykimo vietos;
 • Pasirinktų lankomų mokamų objektų / programų;
 • Žmonių skaičiaus (autobuso dydžio ir transportavimo kainos kurią pasidalins keliautojai).

 

Individualus planas ruošiamas jau susibūrusioms grupėms

Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus.UŽSAKYTI / PAKLAUSTI >>

UŽSISAKYTI INDIVIDUALIĄ EKSKURSIJĄ/KELIONĘIndividualus planas ruošiamas jau susibūrusioms grupėms kompanijoms / moksleiviams.

NORĖDAMI GAUTI PASIŪLYMĄ PARAŠYKITE UŽKLAUSĄ:

 • PATEIKDAMI DALYVIŲ SKAIČIŲ
 • IŠVYKIMO MIESTĄ
 • KELIONĖS / RENGINIO PAVADINIMĄ
 • PATIKUSIUS OBJEKTUS KURIUOS NORITE ĮTRAUKTI

Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus. Galite pasikliauti mūsų rekomendacijomis.UŽSISAKYTI >>

Papildoma informacija

Atobusai:

20 vt. tame tarpe ir gidas

32 vt. – 36 vt.

44 vt. – 50 vt

53 vt. – 56 vt.

60 vt. – 72 vt.

Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra, garso aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone, turite segėti saugs diržus. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse (virš 29 vt.) galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi!

Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 30 kg. Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Jeigu kelionė su nakvyne Jūs renkatės viešbutį, nakvynės vietą pagal pateiktus pasiūlymus.