Turin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatoriusTurin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatorius
Pamiršote slaptažodį?

NIDA – KURŠIŲ NERIJA. JŪROS IR VĖJO LOPŠYS

KELIONĖS TIKSLAS: Klaipėda, Kuršių nerija

VIENOS DIENOS IŠVYKOJE GALITE PATIRTI:

Išsirinkite Jums tinkamiausias programas / objektus:

Kultūrinė programa “Neringos vėtrungės”. Jūros pasveikinimas Gamtos garbinimo ritualas “Nusilenkim Nidos unikalumui”. Nida kurortinė gyvenvietė, kiekvieną vasarą sulaukianti apie 200–300 tūkst. (per metus Neringą aplanko apie 700 tūkst. turistų) turistų – daug iš Lietuvos bei vakarų Europos, ypač Vokietijos. Ištvermingumo žygis: Parnidžio kopa – Nida.  Laisvas Laikas Kurortą.

Kelionė ir klajonės po negyvąsias kopas.  Pilkosios arba Mirusios kopos – tai stiprių vėjų supustytos didelės smėlio kalvos su daubomis ir išgraužomis. Jose veši savaiminė žolinė augalija ir regimi senųjų miško dirvožemių fragmentai. Tai yra ilgiausios kopos Lietuvoje, saugančios vieną liūdniausių Kuršių nerijos kaimų istorijų. 1675–1854 metais čia buvo užpustyti net keturi Naglių kaimai, kurie ir dabar dunkso giliai po smėliu. Pasakojama, kad tuomet kopų slinkimo greitis buvo nuo 0,5 iki 15 metrų per metus ir žmonės ilgai, tačiau nesėkmingai su jomis kovojo.

Edukacinės programos Nidoje: „KRIKŠTAI – PASAULIO MEDŽIAI“Edukacijos tikslas – ne tik supažindinti su Kuršių nerijos vietos gyventojų būtimi ir buitimi, bet ir kiekvienam – dideliam bei mažam, priminti ryšį su gamta, nenuginčijamu gimimo-mirties virsmu, kurį suvokus ne pradėtume bijoti savo laikinumo, o  priešingai – imtume kokybiškai, su visa pagarba bei atsakomybe Gyventi. Edukacija prasideda Nidos etnografinėse kapinėse (šalia senosios liuteronų bažnyčios) ir baigiasi Kuršių nerijos istorijos muziejuje. Keliaudami po kapines edukacijos dalyviai ne tik sužino sakraliąsias krikšto reikšmės, bet ir tampa „dailininkais“, gaudami užduotį eskizuoti krikštų formas, kad vėliau, kūrybinės užduoties metu, susikurtų savo krikštą. Prieš imantis kūrybinės užduoties, muziejuje vyksta ir apžvalginė ekskursija apie Kuršių nerijos istoriją.

Edukacinė programa „ISTORINĖS ŠARADOS APIE… MARIŲ ŽVEJĄ“Edukacija rengiama Nidos žvejo etnografinėje sodyboje. Pradžioje – ekskursija po sodybą, supažindinant su Kuršių nerijos žvejų gyvenimo buitimi ir būtimi. Vėliau lauke edukacijos dalyviai, susiskirstę komandomis, žaidžia šaradas, bandydami suvaidinti ir įspėti tam tikrus istorinius, vietos kultūrai būdingus dalykus, susijusius su senaisiais Kuršių nerijos gyventojais. Žaidimas tampa puikia priemone įsiminti ir suprasti!

Edukacinė veikla Gintaro galerijos-muziejaus įsikūrusiose Karališkosiose dirbtuvėlėse organizuojamos gintaro apdorojimo pamokėlės. Jų metu pristatomi senieji bei dabartiniai gintaro apdorojimo įrankiai, atskleidžiamos gintaro žvejybos paslaptys, trumpai pristatoma Baltijos gintaro istorija. Užsiėmimų metu išmokstama apdoroti gintarą, daugiau sužinoma apie senuosius įrankius: titnaginius grąžtukus, medines stakles, galima pamatyti, kaip šiuos įrankius naudojo mūsų protėviai. Lankytojai supažindinami ir su šiuolaikiniais gintaro apdorojimo įrankiais: šlifavimo, poliravimo staklėmis, jiems suteikiama proga išbandyti savo jėgas: išsirinkę sau patinkantį gintaro gabalėlį, gali jį paversti tiek dailiu laimę nešančiu amuletu, tiek kišenėje nešiojamu, stiprybės suteikiančiu gražios formos talismanu.

Vykstame į Juodkrantę, raganų burtai “Raganų” kalne. Garsų gaudyklė. Juodkrantės sengirėje, Dendrologiniame take, įrengta įspūdinga garsų gaudyklė, primenanti megafoną. Ši trijų metrų aukščio ir tiek pat ilgio medinė garsų gaudyklė turi siaurąją ir plačiąją angas. Pridėjus ausį prie siaurosios angos ar įžengus į plačiąją galima klausytis „sugautų“ miško garsų bei mėgautis supančia aplinka.

Orientacinis lobio ieškojimas Raganų kalne Juodkrantėje. Nuostabus Kuršių Nerijoje esantis miestelis – Juodkrantė dar šiandien mena žvejų istoriją ir kvėpuoja nuostabiais ir kaskart pasikartojančiais vasaros, saulės, smėlio ir sūraus vandens prisiminimais. Čia atvykęs kiekvienas atras dalelę savęs. Pažinti Juodkrantę – tai didžiulis atradimas. Aktyvų laisvalaikį mėgstantiems keliautojams siūlome unikalią pramogą – lobių ieškojimo Raganų kalne žaidimą. Jo metu ne tik susipažinsite su Raganų kalno istorija, bet pasisemsite naujų žinių bei malonių emocijų. Šio žaidimo metu kolektyvas suskirstomas į grupes ir pagal specialias nuorodas per tam tikrą laiką ieško Raganų kalne paslėpto paslaptingo lobio. Žaidimo vadovai nepaliks Jūsų vienų ir pasistengs, kad lobio ieškojimas taptų tikru nuotykiu

Žuvies patiekalų degustacija Juodkrantėje

Edukacinė programa su vietiniu žveju apie žvejybą ir žuvies rūkinimo tradicijomis. 

Delfinų pasirodymai – nuotaikingi renginiai, kur susipažinsite su vienais iš intelektualiausių jūros žinduolių, delfinais, Juodosios jūros afalinomis

Nauja Jūros muziejaus ekspozicija, Laivai ir tai kas atrasta Baltijos jūros dugne. Aplankysite etnografinę pajūrio žvejo sodybą, senųjų žvejybos laivų aikštelę, akvariumą ir muziejaus ekspozicijas Nerijos forte.

Atsisveikinimas su Kuršių Nerija Smiltynėje, poilsis prie jūros. Jūros muziejaus ekspozicija, Laivai ir tai kas atrasta Baltijos jūros dugne.

ŠIOJE KELIONĖJE / EKSKURSIJOJE GIDAUS

Visoje Lietuvoje vis daugėja naujų programų, atnaujintų dvarų ir naujų paruoštų turistams vietovių, tad visos informacijos nespėjame atnaujinti internetinėje svetainėje. Rašykite užklausoje ir mes pateiksime visus naujinius  🙂

SKIRTA: SUAUGUSIEMS, MOKSLEIVIAMS SU LYDINČIAIS ASMENIMISKelionė / Ekskursija / Renginys

Eur/asm.NUO 27 EUR/ASM

 • Susitikimo / išvykimo vietą: RENKATĖS JŪS
 • Laikas: RENKATĖS JŪS
 • Trukmė: PRIKLAUSYS NUO JŪSŲ PASIRINKIMŲ

UŽSAKYTI / PAKLAUSTI >>

Kelionės išvykimo vietą ir  datą renkatės Jūs.

Ši kelionė skirta susibūrusioms grupėms. Kompanijoms / Moksleiviams

MINIMALI KAINA ASMENIUISU minimaliu mokamų objektų skaičiumi ir maksimaliu asm. sk.

asm.NUO 27 EUR

KAINA PRIKLAUSO NUO:

 • Miesto / išvykimo vietos;
 • Pasirinktų lankomų mokamų objektų / programų;
 • Žmonių skaičiaus (autobuso dydžio ir transportavimo kainos kurią pasidalins keliautojai).

 

Individualus planas ruošiamas jau susibūrusioms grupėms

Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus.UŽSAKYTI / PAKLAUSTI >>

UŽSISAKYTI INDIVIDUALIĄ EKSKURSIJĄ/KELIONĘIndividualus planas ruošiamas jau susibūrusioms grupėms kompanijoms / moksleiviams.

NORĖDAMI GAUTI PASIŪLYMĄ PARAŠYKITE UŽKLAUSĄ:

 • PATEIKDAMI DALYVIŲ SKAIČIŲ
 • IŠVYKIMO MIESTĄ
 • KELIONĖS / RENGINIO PAVADINIMĄ
 • PATIKUSIUS OBJEKTUS KURIUOS NORITE ĮTRAUKTI

Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus. Galite pasikliauti mūsų rekomendacijomis.UŽSISAKYTI >>

Papildoma informacija

Atobusai:

20 vt. tame tarpe ir gidas

32 vt. – 36 vt.

44 vt. – 50 vt

53 vt. – 56 vt.

60 vt. – 72 vt.

Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra, garso aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone, turite segėti saugs diržus. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse (virš 29 vt.) galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi!

Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 30 kg. Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Jeigu kelionė su nakvyne Jūs renkatės viešbutį, nakvynės vietą pagal pateiktus pasiūlymus.