Turin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatoriusTurin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatorius
Pamiršote slaptažodį?

PO PANEMUNĖS PILIS IKI MINGĖS KAIMO, APLANKANT VENTĖS RAGĄ

KELIONĖS TIKSLAS: Raudondvaris, Veliuona, Raudonė, Ventės ragas, Minijos kaimas.

VIENOS DIENOS IŠVYKOJE GALITE PATIRTI:

Išsirinkite Jums tinkamiausias programas / objektus:

Ekskursija po Raudondvario pilį-dvarą ,,Vaiduoklio beieškant”. Dvaras – XVII a. pradžios Lietuvos renesanso architektūros paminklas. Dvaras stūkso Nevėžio dešiniojo kranto aukštutinėje terasoje, šalia Nevėžio ir Nemuno santakos. Rūmai, kartu su 3,8 ha parko teritorijoje išsidėsčiusiais dviem oficinų pastatais, oranžerija, arklidėmis ir ledaine, sudaro vieningą dvaro ansamblį. (pilį lankome iš lauko).

Atitrūk nuo miesto Sadauskų sodyboje. Svečiai kviečiami apsilankyti tradiciniame, lietuviškame etnografiniame rūsyje. Čia siūlome degustuoti naminius sūdytus lašinius su raugintais ekologiškais agurkais, skanauti naminio sūrio su įvairiomis natūraliomis uogienėmis, paragauti sodyboje gaminto obuolių ar vynuogių vyno. Taip pat svečius vaišiname, tik šioje sodyboje gaminama putinų arbata.

,,Lietuvos istorijos 1000 mečio pėdsakai“- ant Palemono piliakalnio, Seredžiuje. Minimi tūkstantmetės Lietuvos istorijos liudininkus. Senųjų karių burtai.

,,Atimtis gyva“ – Gedimino laikų, Vytauto Didžiojo laikų Veliuona. Pažintis su šiuo miesteliu. Edukacinė programa ,,Veliuona- vėlių deivė. Ką slepia Veliuonos piliakalniai.“ LDK kunigaikščių garbinimo apeigos. Gamtos paminklo ,,Laumės pėdos“ stebėjimas.

Raudonės pilis –Iš pilies bokšto Nemuno panoramos stebėjimas. Garsieji Lietuvos didikai, jų kultūrinis palikimas Lietuvoje. Grafų tradicijos ir papročiai.

Reprezentacinių pilių reikšmė Lietuvai. Panemunės pilių reprezentaciją baigia Skirsnemunės pilis, turėjusi daug valdytojų. Nusikaltimai ir bausmės viduramžiais. Pilies kalėjimas, menės, požemiai.

Pietų pertraukėlė arba Pietūs pilies restorane. (jeigu pageidaujate)

Panemunių regioninio parko lankytojų centras. Edukacija: Senieji Nemuno amatai. supažindinami su senaisiais Nemuno amatais: sielių pynimu ir plukdymu, žvejyba ir žvejybos įrankių gamyba, laivyba ir laivadirbyste, kėlimu per Nemuną bei upės – vandens kelio priežiūra. Gali pamatyti ir pačiupinėti autentiškus senuosius amatininkų įrankius. Rodomi filmukai apie medinės Nemuno valties statybą tradiciniais laivadirbio įrankiais ir plukdomojo tinklo gamybą. Ekskursijos po ekspoziciją pabaigoje dalyviai patys galės dalyvauti gaminant atskiras plukdomojo tinklo dalis. Naudojant „spūlę“ ir vijimo įtaisą „matarą“ suvyti virves tinklo pavaroms, specialiame įtaise išlieti švininius tinklo „svorelius“ ir su „mašinka“ (prietaisu plūdėms daryti) išpjauti plūdes tinklui.

Medaus pasaka“ medaus slėnyje. Pažintis su bitininkystės istorija, tradicijomis bei medaus degustavimas.

Žiobrių kepimas. Pasinaudokite galimybe išvysti tradicinį žiobrių kepimą ir Jūs. Klasteris „Panemunių turai“ Jūsų pageidavimu suorganizuos šį tradicinį žiobrių kepimą ir jų degsutaciją, kurios metu turėsite galimybę ne tik susipažinti su tikrai unikalia žuvimi ir jos gamybos papročiais, bet ir paragauti išskirtinio skonio žiobrio.

Sodyboje „Jurodis“. „Jurodyje“ puoselėjamas žemaičių kulinarinis paveldas, kuriam nemenką įtaką darė vokiška kultūra. „Jurodyje“ mes siūlome paragauti duonos giroje troškintos jautienos, keptos kiaulienos su žolelėmis, kopūstienės, rūgščios bulvienės, šaltsriubės, mirkalo su karštomis bulvėmis, pagal vietinius receptus paruoštos žuvies, grūstų kanapių, kastinio, mėtų arbatos, šviežio medaus ir daug kitų valgių bei gėrimų.

Jurbarko krašto muziejuje Susitiksime XIX a. pab.–XX a. pr. dvariškių rūbais pasipuošiusią ekskursijos vadovę ir pasivaikščiosime po parką, atskleidžiančiu Jurbarko krašto istorijas. Vėliau pažinsim Napoleono III dvaro madomis – “antruoju rokoko” stiliumi, vėduoklių ženklais, pažaisime stalo žaidimą, mokysimės šokti valsą. Yra galimybė nusifotografuoti apsirengus dvariškais kostiumais ir pasivaišinti arbata ir pyragu.

Kelis šimtmečius Smalininkai buvo reikšminga Mažosios Lietuvos gyvenvietė prie Nemuno ir Šventosios upių santakos, svarbus sienos perėjimo punktas prie ilgaamžės valstybinės sienos (nuo 1422 m. tarp kryžiuočių ordino valstybės ir LDK, nuo 1525 m. tarp Prūsijos kunigaikštystės ir LDK – vėliau Lenkijos-Lietuvos valstybės, nuo 1795 iki 1915 m. tarp Prūsijos karalystės ir Rusijos imperijos).Apie Smalininkus nuo seno buvo girios. Vietos gyventojai iš medžių sakų gamino smala (dervą, degutą), todėl vietovė pradėta vadinti Smaliais, o vėliau – Smalininkais. Teatralizuota ekskursija.“ Smalininkai – amžinasis pasienis.“ Įvairaus amžiaus grupes kviečiame į teatralizuotas ekskursijas Smalininkuose, kur nukeliausite 100 metų atgal! Jūsų laukia susitikimai su pasienio tarnyba, mokytoju Ansu, frau Marta, Smalininkų burmistro žmona prancūzaite madmuazele le Kler ir kitais personažais.

Raganų eglė. Šalia Vilkyškių miestelio esančiame miške, Rambyno regioniniame parke, žaliuoja eglė – gamtos paminklas, kitaip dar vadinama Raganų egle. Tai vienas įspūdingiausių medžių Lietuvoje, nes eglės kamienas 80 cm aukštyje šakojasi net į 17 kitų kamienų. Šios žaliaskarės aukštis siekia 32,5 metrus. Žmonės pasakoja, kad eglė taip keistai suaugusi dėl to, kad kadaise pro čia jojęs Napaleonas nupjovęs jos viršūnę. O vardas šiai eglei kilęs nuo to, jog legendos pasakoja, kad kažkada šiame medyje buvusi raganų buveinė, o viena raganaitė pamilusi jaunuolį ir nespėjusi grįžti namo – jos šluota ėmusi ir sužaliavusi.

Cit, Pagėgių raganos miega“ prie Vilkyškių raganų eglės kvies „raganaitės“, padovanos žiūrovams nuotaikingą pasirodymą su įvairiais kerėjimais, burtais, apeigomis. Raganaitės surengs tikrą puotą, į kurią kviečiame prisijungti visus norinčius pasiausti.

Edukacinės programos sodyboje.“Bitininkystė Mažojoje Lietuvoje“. Edukacijos metu susipažinsite su realiu bičių gyvenimu, skirtingų tipų aviliais nuo kelminio iki daugiaaukščio. Išmoksite atskirti bičių motinėlę, bitę darbininkę ir traną. Degustuosite įvairių rūšių medaus, sužinosite skirtumus. Ragausite bitučių „kramtomos gumos“. Pasigaminsite natūralaus vaško žvakutes, kurias parsivešite kaip lauktuves iš Mažosios Lietuvos. Neįkainuojama gyvenimiška pamoka apie maistingus ir vaistingus bičių produktus.

Rambyno kalnas – tai legendomis ir padavimais apipintas ir gausaus turistų būrio kasmet susilaukiantis gamtos paminklas, nuo kurio viršūnės atsiveria stulbinanti padūmavusio Nemuno slėnio, pievų ir miškų panorama bei tolumoje spindintys Tilžės miesto bokštai. Ramybo kalnas mena senuosius laikus, kai jame buvo įkurtas alkakalnis, o jį supo šventasis miškas. Pasakojama, kad Rambyno kalną saugojęs pats Perkūnas ir deivė Laima. Taip pat kalnas mena Mažosios Lietuvos svarbą lietuviškos spaudos draudimo laikotarpiu. Pats kalnas dabar yra 45,4 m aukščio, tačiau prieš griūtis (XIX a. ir XX a.) jis buvo dar didesnis. Nuo XIX a. kalnas garsėjo kaip pagoniška dvasia persmelkta švenčių vieta, kurias organizavo Martynas Jankus, Vydūnas, Mažosios Lietuvos draugijos ir lietuvninkai. Rambyno kalnas, stūksantis Rambyno regioniniame parke, paskelbtas kultūros vertybe ir saugomas kaip mitologinis objektas.

Šilutė -istorijos ir laiko vingiuose. Šilutės miesto pagrindas – keturios senosios Šilokarčemos, Cintijoniškės, Žibų ir Verdainės gyvenvietės. Jos buvo sujungtos XX a. pirmoje pusėje, tačiau miesto teises Šilutė gavo tik 1941 metais. O kova truko net kelis šimtmečius. Šiandien Šilutės miestas atgimsta su restauruotu Hugo Šojaus dvaru, senąja Turgaus aikšte ir Mažosios Lietuvos kultūra.Šilutės muziejininkai kviečia aplankyti muziejuje rengiamus edukacinius užsiėmimus ir paskaitas. Užsiėmimai skirti ne tik moksleiviams, bet ir jų tėveliams, mokytojams bei visiems, norintiems pažinti įdomųjį lietuvininkų kraštą.

Nuvyksime į Rusnę – Rusnės sala – tai unikali vieta Lietuvoje. Nemuno deltoje įsikūrusią salą supa keletas mažesnių salelių. Kad pajaustumėte, ką reiškia gyvenimas saloje galite aplankyti Uostadvario kaime, kuris įsikūręs Rusnės saloje. Apylinkės – kerinčio grožio, o geriausiai atsiskleidžia  iš senojo aštuonkampio švyturio statyto dar 1876 metais. Šiuo metu jis tik simbolinis – laivybai nebenaudojamas, bet Jums kuo puikiausiai pasitarnaus kaip apžvalgos bokštas. Lankysimės etnografinėje žvejo sodyboje. Etnografinė žvejo sodyba – muziejus.Kazimiero Banio etnografinė žvejo sodyba – muziejus įkurtas 1997 m. kaip tipiška žvejojančio ūkininko sodyba. Sodyboje yra tiek senovinių, dabar jau nebenaudojamų daiktų, kad sužinoti visų jų istorijas bei paskirtį prireiktų ilgo laiko. Sodyboje yra daugybė įvairiausių rakandų, žemės dirbimo ir žvejybos įrankių, kitų antikvarinių daiktų. Sodybai apie 200 metų. Sodybos paskirtis – dabartinės ir būsimų kartų atstovus, besidominčius salos praeitimi, bent trumpam nukelti į XIX amžiaus pabaigą ir XX amžiaus pradžią. Edukacinis kelias po Rusnės salą „Potvynio apsupty“ Nemuno deltos regioninis parkas etnografinio palikimo požiūriu yra unikalus, jame slypi savitu grožiu gamtos, kultūros paveldo ir viena už kitą įdomesnės vietovės. Kviečiame pažinti Pamario kraštą keliaujant Nemuno deltos etnologinio – kultūrinio paveldo keliu „Potvynio apsupty“.Atvykę į Rusnės salą vyksite susipažinti su Mažosios Lietuvos kulinarinio paveldo patiekalu – rūkytu karšiu, išgirsti kaip jis ruošiamas, paragauti, ar net įsigyti. Apsilankysite pas nendrių pjovėją, kuris išsamiai supažindins su nendrių pjovimo, apdirbimo ir panaudojimo galimybėmis. Sužinoję, kaip galima panaudoti vandens plotuose augančias nendres keliausite pas žolininkę, kuri ne tik papasakos, kaip žolelėmis išsigydyti įvairiausias ligas, bet ir pasiūlys išgerti jos paruoštos arbatos. Pastiprinę sveikatą važiuosite į Pakalnės kaimą, Rusnės saloje, kur paragausite tradicinės Pamario krašto žuvienės.

 Keliausime į romantišką Mingės (Minijos) kaimą, kuris dėl savo unikalaus gamtovaizdžio vadinamas „Lietuviškąja Venecija“. Laivu plaukiosime Nemuno delta ir Kuršių mariomis, pageidaujantys galės paragauti šio krašto virtuvės pasididžiavimo – žuvienės. Programa laivu „Nemuno deltos unikalios vietovės“ – pasiplaukiojimas laivu po Kuršių marias. Žuvienės degustavimas beplaukiojant laivu. 

Kintų – kurortinė gyvenvietė prie Kuršių marių. Kintus supa nuostabus pušynas (600 ha) – Kintų miškas. Miestelio bažnyčia pastatyta 1705 m., kai iš Ventės rago bažnyčia buvo perkelta į Kintus. Bažnyčios barokinis altorius papuoštas vietinių meistrų pjaustytomis lentomis. Meniškai pjaustytos vėjalentės, lėkiai tradiciškai puošė kiekvieno žvejo namą. Netoli Kintų gyveno žvejybos inspektorius, anglų kilmės pirklys Vilhelmas Berbomas, 1844 m. įvedęs Kuršių marių žvejų laivų žymėjimą vėtrungėse. Tokių puošnių ir savitų vėtrungių nebuvo niekur kitur Europoje. 1888-1892 m. Kintuose gyveno ir dirbo žymus lietuvių rašytojas ir filosofas Vydūnas. Čia įkurtas Vydūno memorialinis muziejus, kuriame galima pagilinti žinias apie Mažosios Lietuvos praeitį ir apžiūrėti unikalų eksponatą – Vydūno arfą. Kintai garsūs ir žvejų tradicijomis. Nuo seno kintiškiai „rungtyniauja“ su Rusnės žvejais dėl išskirtinių rūkytos žuvies receptų. Kintų – Ventės pakrantė tapo mėgstama vieta dailininkų vasaros plenerams.

Ventės ragas- ilgai buvo laikomas pačia pavojingiausia marių vieta: ten skendo laivai ir žmonės. Dabar čia pavasarį ir rudenį ant aukštų stulpų iškeliami didžiuliai tinklai paukščiams gaudyti. Ornitologijos stotyje yra gamtos muziejus. 1950 m. čia įkurta hidrobiologijos stotis, tirianti žuvų gyvenimą. Gamtininkai Ventės rage sodina specialų uogakrūmių parką praskrendantiems paukščiams maitinti. Ventės rago lankytojų centras

„Žuvies kelias.“ Kviečiame į unikalią Lietuvos pamario gyvenvietę Dreverną, kur gamta sukūrė palankias sąlygas gyvenimui ir žvejybos verslui. Čia susipažinsite su žvejybos Kuršių mariose istorija, tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste. Pradžioje pasitiks Žvejytės“ ir “Pamariukai“ su krašto folkloro pristatymo programa „Į žvejus eisiu“. Muziejuje susipažinsite su interaktyvia istorine ekspozicija apie Pamario krašto istoriją ir kultūrą, J. Gižo asmenybe ir laivadirbio amatu. Nors minutėlei pasijusite žveju tyrinėdami žūklės schemą apžiūrinėdami kokios, kur ir kokiais būdais Kuršių mariose buvo gaudomos žuvys. Ragausite unikalią dreverniškių žuvienę bei gomurį pamaloninsite kitais žuvies patiekalais. Būsite priimti žvejų šeimose, kurios sėkmingai plėtoja šeimos verslą. Ekskursijose būsite supažindinti su žuvų auginimu uždarose sistemose, mobilia rūkykla ir žuvies parduotuve.

„Gintaro paslaptys“Drevernoje.Lankytojai turi galimybę ne tik paliesti gintarą, susipažinti su jo spalvomis, bet ir paragauti gintaro arbatos arba gintaro trauktinės.

Suaugusiems galime įtraukti atitinkamas regiono degustacijas. (N-21)

ŠIOJE KELIONĖJE / EKSKURSIJOJE GIDAUS

Visoje Lietuvoje vis daugėja naujų programų, atnaujintų dvarų ir naujų paruoštų turistams vietovių, tad visos informacijos nespėjame atnaujinti internetinėje svetainėje. Rašykite užklausoje ir mes pateiksime visus naujinius  🙂

SKIRTA: SUAUGUSIEMS, MOKSLEIVIAMS SU LYDINČIAIS ASMENIMISKelionė / Ekskursija / Renginys

Eur/asm.NUO 25 EUR/ASM

 • Susitikimo / išvykimo vietą: RENKATĖS JŪS
 • Laikas: RENKATĖS JŪS
 • Trukmė: PRIKLAUSYS NUO JŪSŲ PASIRINKIMŲ

UŽSAKYTI / PAKLAUSTI >>

Kelionės išvykimo vietą ir  datą renkatės Jūs.

Ši kelionė skirta susibūrusioms grupėms. Kompanijoms / Moksleiviams

MINIMALI KAINA ASMENIUISU minimaliu mokamų objektų skaičiumi ir maksimaliu asm. sk.

asm.NUO 25 EUR

KAINA PRIKLAUSO NUO:

 • Miesto / išvykimo vietos;
 • Pasirinktų lankomų mokamų objektų / programų;
 • Žmonių skaičiaus (autobuso dydžio ir transportavimo kainos kurią pasidalins keliautojai).

 

Individualus planas ruošiamas jau susibūrusioms grupėms

Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus.UŽSAKYTI / PAKLAUSTI >>

UŽSISAKYTI INDIVIDUALIĄ EKSKURSIJĄ/KELIONĘIndividualus planas ruošiamas jau susibūrusioms grupėms kompanijoms / moksleiviams.

NORĖDAMI GAUTI PASIŪLYMĄ PARAŠYKITE UŽKLAUSĄ:

 • PATEIKDAMI DALYVIŲ SKAIČIŲ
 • IŠVYKIMO MIESTĄ
 • KELIONĖS / RENGINIO PAVADINIMĄ
 • PATIKUSIUS OBJEKTUS KURIUOS NORITE ĮTRAUKTI

Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus. Galite pasikliauti mūsų rekomendacijomis.UŽSISAKYTI >>

Papildoma informacija

Atobusai:

20 vt. tame tarpe ir gidas

32 vt. – 36 vt.

44 vt. – 50 vt

53 vt. – 56 vt.

60 vt. – 72 vt.

Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra, garso aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone, turite segėti saugs diržus. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse (virš 29 vt.) galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi!

Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 30 kg. Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Jeigu kelionė su nakvyne Jūs renkatės viešbutį, nakvynės vietą pagal pateiktus pasiūlymus.