Turin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatoriusTurin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatorius
Pamiršote slaptažodį?

ŽEMAITIJA – TELŠIAI. SVETINGAS IR VAIŠINGAS KRAŠTAS

KELIONĖS TIKSLAS: Kelmė, Telšiai.

VIENOS DIENOS IŠVYKOJE GALITE PATIRTI:

Išsirinkite Jums tinkamiausias programas / objektus:

Grafų Oginskių meilė muzikai. Plungės dvaro rūmai. Plungės dvarą, miestelį ir jo apylinkes 1873 m. įsigijo kunigaikštis Mykolas Oginskis. Jis Plungėje įkūrė grožiu ir kultūrine veikla garsėjusią rezidenciją. Vokiečių kilmės architektas Karlas Lorenzas suprojektavo puošnų rūmų ansamblį. Centrinių rūmų vidų dekoravo Kazimiero Sommerio Stiuko dirbtuvių meistrai iš Varšuvos. Aplankome Plungės dvaro sodybą: Laikrodinę – oranžeriją, dvaro rūmus, parką.  Plungės dvaras

Atvyksime į Platelius, Žemaitijos nacionalionį parką, kur galėsite išbandyti daugybę edukacinių užsiėmimų.

Kulinarinio paveldo degustavimas. Edukacinio užsiėmimo metu gaminami tradiciniai žemaitiški patiekalai: cibulynė, kanapynė, silkė su karštomis bulvėmis. „Užsiskaninimui“ pateikiamas vietinės gamybos lietas varškės sūris su medumi ar žemaitiškas mielinis pyragas ir kvapni žolelių arbata. Edukatorės užsiėmimo metu žemaitiškai papasakoja apie senovės stalo tradicijas, žemaičių valgymo įpročius, pasidalina tradicinių valgių gaminimo paslaptimis. Platelių dvaro sodybos buvusiame daržovių rūsyje.

„Žemaitiškų valgių gaminimas ir žinoma ragavimas“ Šaunių gaspadinių padedami gaminsite tradicinius žemaitiškus valgius. Tie valgiai tai: cibulynė, šmontalas, kastinis, „smetona“, sviestas, kleckai, bulvės su įvairiais mirkalais, silkė su pagardais, naminė duonos gira ir kt.Po to, prie linine staltiese padengto ir moliniais indais serviruoto stalo, susėsite vaišintis. Po vaišių pasimokysite žemaitiškų etnografinių žaidimų, šokių ir dainų.

Šiupinio virimas. Šiupinys – tradicinis lietuvių valgis. Šiupinys minimas jau Donelaičio „Metuose“. Paprastai būdavo gaminamas per šventes (ypač Užgavėnes, Kalėdas), darbų pabaigtuves. Koks yra žemaitiškas šiupinys? Ar valgome šią košę dabar?  Kokios paslaptys slypi šios košės gaminime ir valgyme? Į šiuos ir kitus klausimus atsakymus sužinosite sudalyvavę šiupinio gaminimo edukaciniame užsiėmime.

Šaltasis karas. Jums patinka istorija, domitės Šaltojo karo laikotarpiu? Norite netradicinės pamokos? Siūlome susipažinti su Šaltojo karo istoriniu laikotarpiu bei vienintele Lietuvoje veikusia požeminių raketų paleidimo baze. Šaltojo karo muziejus – raketų bazė. Muziejus Žemaitijos nacionaliniame parke įrengtas buvusiame Sovietų Sąjungos balistinių raketų šachtiniame paleidimo komplekse raketų bazėje. Pasibaigus II Pasauliniam karui prasidėjo Šaltasis karas, kurio metu Lietuvos teritorijoje buvo dislokuota ir branduolinė ginkluotė. Šaltojo karo muziejus įsikūrė sovietų kariškių apleistoje raketų bazėje. Nuo 1963 iki 1978 m. čia buvo dislokuotos keturios vidutinio nuotolio balistinės raketos SS-4 Sandal, apginkluotos 2 megatonų galios termobranduolinėmis galvutėmis ir nutaikytos į Vakarų Europą.

Platelių dvaro sodyba. Atraskime XVI a. Oginskių rūmus Plateliuose. Ekskursijos metu susipažįstame istoriniais Platelių dvaro sodybos pastatais, dvaro rūmais, ledaine, oranžerijos liekanomis, dvarininkų Šuazelių kapaviete ir garsiuoju Raganos uosiu.

Žemaitės memorialiniame muziejuje Bukantės dvarelyje išbandysime edukacinį užsiėmimą „Žemaičių kulinarinį paveldą“. Jūsų laukia žemaičių kulinarinis paveldas – kaip ir kokiomis progomis buvo gaminami tradiciniai žemaičių valgiai (varškės sūris, spirginė, kastinys ir kt.). Gaminsime, naudojant senoviškus namų apyvokos rakandus, pasigaminus – degustuosime. 5eur/asm.

Energetiniai labirintai – tai vieta, kur paliekamos problemos. Kelionė labirintu – tai būvimo čia ir dabar akimirka, kai esi be jokios sumaišties, o ramybėje, kai esi be jokio diskomforto, o harmonijoje, kai esi be jokių apmąstymų, o tyloje. Kelionė labirintu – tai koncentracija, meditacija ir kontempliacija į savo vidų. Tai priminimas, kas tu esi. Kaip ir piramidės, labirintai padaryti iš geometrinių formų, kurios ir sukuria šventą erdvę. Dabar energetiniai labirintai naudojami apmąstymams, meditacijoms, maldoms ar nusiraminimui.

Ekskursija ,,Žemaitijos sostinės-Telšių vartus atvėrus“. Miestas garsėja ne tik savo didinga katedra, veikiančia kunigų seminarija, bet ir vienintele Lietuvoje japoniška. Legendos porina, kad Telšius įkūrė žemaičių didvyris Džiugas Telšys. Telšiai – lyg Roma, ant septynių kalvų. Vilniaus kalva – Zakso kalva – Insulos kalva – Malūnų kalva – Žalioji kalva – Kiaulės kalva – Bobės kalva..

Interaktyvioji programa– Kultūrins orientacinis ,,Žemaitijos sostinės-Telšių vartus atvėrus“, senamiestyje. Susiskirstymas į komandas. Pasirenkamas komandos šūkis, pavadinimas. Dalyvių komanda gauna kodą kurį panaudojus telefone atsiranda užduotys.  Komanda ieško punktų ir teisingų atsakymų laikui. Suradus visus punktus rezultatų suvedimas. Apdovanojimai. Prizai

Pažintinė programa ,,Alkos“ muziejuje. Edukacinės programos organizuojamos grupėms. Jų metu galima plačiau sužinoti apie mūsų krašto archeologinę ir istorinę praeitį, pamatyti retų eksponatų, pabandyti patiems išlyginti kokį audeklą ar rūbą be lygintuvo, pasidaryti žvakę, išspręsti kryžiažodį, paragauti sūrio.

Šiandien Biržuvėnų dvaras – vertingas XVIII–XIX a. stambios medinės dvaro sodybos pavyzdys, atspindintis natūralią tokių sodybų raidą feodalizmo laikotarpyje. Ji pilnai išlaikė visas būdingas šioms sodyboms dalis (reprezentacinę, ūkinę, gamybinę, ir gyvenamąją zonas) su palyginti gerai išsilaikiusiu tradiciniu jų užstatymu. Pastatų architektūra atspindi dvaro sodybos daugiau kaip 200 metų laikotarpio vystymosi raidą, apimančią baroko, klasicizmo ir istorizmo epochas. Vertingiausi iš pastatų – XVIII a. dvaro reprezentacinėje dalyje esantys pastatai. Edukacinė programa: „Kaulinio diedo lobiai“. Kaulinis diedas-tai mitologinė dvaro būtybė, kuri gyvena dvare ir saugo dvaro paslaptis.Atvykę leisitės į paslaptingą mitologinę kelionę senaisiais dvaro takais.

Kopsime Šatriją. Galime pasirinkti programą: Pasakojama, kad nuo seno ant kalvos renkasi visos Žemaitijos raganos. Nuo kalvos matyti ir kiti didesni kalnai – Medvėgalis, Girgždūtė, Moteraitis, Sprūdė, matosi Telšių katedros bokštai. Arba Edukacinė Programa: „Raganų burtai“( Priesaikos, pagoniškos tradicijos ir laužai, Raganų kiunkė(verdama šiupininė kalno papėdėje ir kitos vaišės).Trukmė ~1,5 val.\

Programa ,,Gamta arčiau mūsų“ Žvėrinčiaus parke. Kuriame draugiškai gyvena vilkės Spyglė ir Kleopatra, šernė Jadzė, lūšių šeimynėlė, danieliai ir net rudosios meškos.

Suaugusiems galime įtraukti atitinkamas regiono degustacijas. (N-21)

ŠIOJE KELIONĖJE / EKSKURSIJOJE GIDAUS

Visoje Lietuvoje vis daugėja naujų programų, atnaujintų dvarų ir naujų paruoštų turistams vietovių, tad visos informacijos nespėjame atnaujinti internetinėje svetainėje. Rašykite užklausoje ir mes pateiksime visus naujinius  🙂

SKIRTA: SUAUGUSIEMS, MOKSLEIVIAMS SU LYDINČIAIS ASMENIMISKelionė / Ekskursija / Renginys

Eur/asm.NUO 21 EUR/ASM

 • Susitikimo / išvykimo vietą: RENKATĖS JŪS
 • Laikas: RENKATĖS JŪS
 • Trukmė: PRIKLAUSYS NUO JŪSŲ PASIRINKIMŲ

UŽSAKYTI / PAKLAUSTI >>

Kelionės išvykimo vietą ir  datą renkatės Jūs.

Ši kelionė skirta susibūrusioms grupėms. Kompanijoms / Moksleiviams

MINIMALI KAINA ASMENIUISU minimaliu mokamų objektų skaičiumi ir maksimaliu asm. sk.

asm.NUO 21 EUR

KAINA PRIKLAUSO NUO:

 • Miesto / išvykimo vietos;
 • Pasirinktų lankomų mokamų objektų / programų;
 • Žmonių skaičiaus (autobuso dydžio ir transportavimo kainos kurią pasidalins keliautojai).

 

Individualus planas ruošiamas jau susibūrusioms grupėms

Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus.UŽSAKYTI / PAKLAUSTI >>

UŽSISAKYTI INDIVIDUALIĄ EKSKURSIJĄ/KELIONĘIndividualus planas ruošiamas jau susibūrusioms grupėms kompanijoms / moksleiviams.

NORĖDAMI GAUTI PASIŪLYMĄ PARAŠYKITE UŽKLAUSĄ:

 • PATEIKDAMI DALYVIŲ SKAIČIŲ
 • IŠVYKIMO MIESTĄ
 • KELIONĖS / RENGINIO PAVADINIMĄ
 • PATIKUSIUS OBJEKTUS KURIUOS NORITE ĮTRAUKTI

Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus. Galite pasikliauti mūsų rekomendacijomis.UŽSISAKYTI >>

Papildoma informacija

Atobusai:

20 vt. tame tarpe ir gidas

32 vt. – 36 vt.

44 vt. – 50 vt

53 vt. – 56 vt.

60 vt. – 72 vt.

Patogus turistinės klasės autobusas, kuriame yra, garso aparatūra, oro vėdinimo sistema. Autobusui judant, keleivių saugumo labui, griežtai draudžiama vaikščioti ar stovėti autobuso salone, turite segėti saugs diržus. Autobuse griežtai draudžiama rūkyti ir gerti stiprius alkoholinius gėrimus. Tualetu autobuse (virš 29 vt.) galima naudotis tik ekstra atveju, nes tualeto talpa yra ribota, taigi – būkite supratingi!

Pageidautina, kad kelionės autobusu bagažo svoris vienam asmeniui neviršytų 30 kg. Nepalikite be priežiūros vertingų daiktų autobuse. Turto vagystės ar sunaikinimo dėl nusikalstamos trečiųjų asmenų veiklos atveju nei kelionės organizatorius, nei transporto paslaugų teikėjas atsakomybės neprisiima.

Jeigu kelionė su nakvyne Jūs renkatės viešbutį, nakvynės vietą pagal pateiktus pasiūlymus.