Turin.lt – Kelionių ir Laisvalaikio organizatoriusTurin.lt  –  Kelionių ir Laisvalaikio organizatorius
Pamiršote slaptažodį?

ŽYMIAUSI ŠIAURĖS IR VIDURIO LIETUVOS DVARAI

KELIONĖS TIKSLAS: Baisogala, Burbiškis, Pakruojis, Joniškėlis, Biržai.

Kleionės programa

IŠVYKIMO LAIKAS IR VIETA: Pasirenka užsakovas

Objektai

Pasirinkite lankomus objektus programas ir vietoves:

Apsilankymas Baisogalos dvare. Rūmai, statyti XVIII–XX a. – vieni žymiausių architektūros paminklų Lietuvoje. Nuo 1830 m. šie rūmai priklausė dvarininkų Komarų giminei. Baisogalos dvaras yra vienas iš senesniųjų tos apylinkės dvarų – vadintas karališkuoju, nes priklausė Lietuvos didžiajam kunigaikščiui.

Pažintinė programa Burbiškio dvare. Dvaras esantis Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje – draustinyje, kuriame nuo ankstyvo pavasario žydi gėlės. Senasis Burbiškio dvaras XVII amžiuje priklausė dvarininkams Burboms – pagal jų pavardę ir kilo vietovės pavadinimas. XIX amžiuje jis atiteko Baženskiams, kurie rekonstravo buvusius dvaro pastatus. Mykolo Baženskio iniciatyva įveistas mišraus stiliaus dvaro parkas su puikiais, vaizdingais, su nedidelėmis salelėmis tvenkiniais. Salelėse buvo įrengtos poilsio aikštelės, į kurias vedė mediniai ir mūriniai tilteliai bei liepteliai.

Pietų pertrauka. Pietūs restorane arba iškyla gamtoje. Kelionės eigoje sustosime aikštelėje prie “Karvės olos”, kur pasistiprinsime (turėkite maisto pagal savo poreikius ). Karstinė smegduobė su ola, esanti Karajimiškio kaime (Biržų rajonas), Biržų regioniniame parke. Tai žinomiausias ir geriausiai ištirtas geologinis gamtos paminklas Šiaurės Lietuvoje. Paminklu paskelbtas 1964 m

Apsilankymas Pakruojo dvare. Dvaras pastatytas XIX a. pirmoje pusėje. Tai barono fon Roppo klasicistiniai rūmai ir klasicizmo bei romantizmo bruožų turintys pagalbiniai pastatai. Pakruojo dvaras buvo daugelio dvarų centras. Galima Alaus degustacija Pakruojo kaimo sodybos darykloje (N-21).

Pažintinė, pramoginė programa po Joniškėlio respubliką. Ekskursiją pradėsime nuo švento Joniškėlio akmens, kuris padės išgydyti visas Jūsų ligas ir … ištekėti vienišoms moterims ir merginoms. Algirdas Rimkevičius – senos aludarių dinastijos atstovas. Jo vadovaujamoje įmonėje senolių tradicijos ir pagarba gaminamai produkcijai susipina su šiuolaikinėmis technologijomis. Čia verdamas unikalus „gyvas“ alus, turintis savitą skonį ir nepakartojamą aromatą. Pamatysite visą alaus gamybos kelią, paragausite puikaus alaus ir  pabendrauti su charizmatišku alaus daryklos savininku Algirdu Rimkevičiumi.

Apsilankymas Biržų tvirtovės rūmuose. Pilį-tvirtovę 1586 – 1589 metais pastatė Kristupas Radvila Perkūnas. XVII amžiaus pabaigoje – XVIII amžiaus pradžioje Biržai buvo pagrindinė Lietuvos tvirtovė kovose su švedais. 1704 metais Biržų pilis susprogdinta švedų kariuomenės. 1988 metais atstatytuose tvirtovės reprezentaciniuose rūmuose įsikūrė Biržų krašto muziejus.

Pažintis su Biržų Astravo dvaru. Dvaras žinomas nuo 1617 metų. Jis priklausė Radvilų giminės Biržų-Dubingių atšakai, pirmasis savininkas buvo Kristupas Radvila Jaunasis (lankymas tik iš išorės).

Degustacinė programa “Alaus kelias”. Programa prasideda Biržų krašto muziejuje „Sėla“. Kviečiame aplankyti unikalią ekspoziciją „Senoji aludarystė“ bei sudalyvauti edukacinėje programoje suaugusiesiems „Žaldoko alus“. Čia susipažinsite su senosios aludarystės reikmenimis, naminio alaus gamybos technologija ir aukštaičių vaišingumą menančiomis tradicijomis. Susėdę už balta staltiese padengto stalo paragausite biržietiško alaus, sūrio ir duonos. Kartu su folkloro ansambliu, propaguojančiu archajinį krašto etnomuzikavimo savitumą ir vaišių dainas, galėsite skudučiuoti, pūsti ragus, padainuoti ir pašokti. Kadangi Biržų kraštas unikalus ne tik dėl jame vykstančių krašto reiškinių ir šlovingos istorinės praeities. Nuo senų senovės čia kaimuose alų darydavo bene kiekvienas ir kiekvienas turėdavo savo technologiją, kurią perduodavo tik sūnums. Senosios aludarystės tradicijos išsaugotos iki šių laikų. (N-20)

Galite rinktis ir Rinkuškių alaus kelio programą.

Kirkilų apžvalgos bokštas – Biržų regioninio parko teritorijoje prie Kirkilų karstinių ežerėlių pastatytas apžvalgos bokštas, kurio forma primena kanoją arba grimztančią valtį.  Bokšto aukštis – beveik 32 metrai.  Apžvalgos bokšto įrengimo tikslas – sudaryti lankytojams palankias sąlygas susipažinti su vienomis pagrindinių Biržų regioninio parko vertybėmis. Užlipus į apžvalgos bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais, kurių skersmuo – apie 35 m  ir daugiau. Kartais, esant tam tikroms sąlygoms, vasaros metu jie nusidažo įvairiomis spalvomis

Pilni įspūdžių grįžtame namo :)

Informacija

Papildoma informacija

  • Kaina priklauso nuo: pasirinktų lankomų objektų, programų, žmonių skaičiaus ir išvykimo vietos.
  • Individualus planas ruošiamas jau susirinkusioms grupėms.
  • Kelionės programa koreguojama pagal Jūsų pageidavimus.
  • Norėdami prisijungti prie formuojamų grupių, ieškokite pasiūlymų >>ARTIMIAUSIOS KELIONĖS
Translate »